Oto ranking WTA Live po znakomitym meczu Igi Świątek. Jest pięknie

Iga Świątek pewnie pokonała 6:3, 6:2 Annę Blinkową i awansowała do półfinału turnieju WTA w Bad Homburgu. To świetne wieści również w kontekście rankingu WTA Live. Dzięki temu zwycięstwu Polka odskoczy od Aryny Sabalenki.

Iga Świątek (1. WTA) bardzo dobrze radzi sobie na turnieju WTA w Bad Homburgu. Polka wyeliminowała już Tajtanę Marię (58. WTA) oraz Jil Teichmann (129. WTA). W ćwierćfinale zmierzyła się z Anną Blinkową (39. WTA). I ponownie okazała się lepsza. Po ponad godzinie gry pewnie wygrała 6:3, 6:2 i awansowała do półfinału

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Oto ranking WTA Live po meczu Igi Świątek

Zwycięstwo z Rosjanką pozwoli Świątek na odskoczenie od Aryny Sabalenki (2. WTA). W bieżącym roku Białorusinka jest największą rywalką Polki. Dzięki udanym występom w Bad Homburgu Iga Świątek w rankingu WTA Live będzie miała przynajmniej 9050 punktów, czyli nieco ponad tysiąc więcej niż druga Sabalenka. Jeśli Polka wygra trwające zawody, to osiągnie poziom 9220 punktów. Sabalenka obecnie nie bierze udziału w żadnym turnieju, więc na razie na pewno nie zbliży się do Polki. 

Trzecie miejsce w zestawieniu utrzyma Jelena Rybakina. Kazaszka będzie miała na koncie 5090 punktów. Bardzo zbliży się do niej czwarta Jessica Pegula, która po dotarciu do ćwierćfinału WTA w Eastbourne osiągnie poziom 4995 punktów. 

TOP 5 rankingu WTA Live

  1. Iga Świątek 9050 pkt (max. 9220)
  2. Aryna Sabalenka 8066 pkt
  3. Jelena Rybakina 5090 pkt
  4. Jessica Pegula 4995 pkt
  5. Caroline Garcia 4845 pkt

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W półfinale turnieju WTA w Bad Homburg Świątek zagra z Lucią Bronzetti (65. WTA),  która pokonała 6:4, 6:3 Warwarę Graczową (43. WTA). Spotkanie odbędzie się już w piątek 30 czerwca. Po tym turnieju Polka weźmie udział w wielkoszlemowym Wimbledonie, który rozpocznie się już 3 lipca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.