Linette postąpiła podobnie, jak Świątek. To nagła zmiana planów

Magda Linette nie weźmie udziału w przyszłotygodniowej rywalizacji podczas turnieju WTA w Eastbourne. W ostatnim czasie zmagała się z problemami zdrowotnymi i zdecydowała się na tydzień przerwy.

Magda Linette w sobotę rywalizowała podczas półfinału turnieju WTA w Birmingham w deblu. Wraz z Amerykanką Bernardą Perą przegrały 3:6, 4:6 z Martą Kostiuk i Barborą Krejcikovą i odpadły z turnieju. W kolejnym tygodniu Polka miała rywalizować w singlu w Eastbourne jednak wiadomo już, że tak się nie stanie.

Zobacz wideo Polska osada ze złotem Igrzysk Europejskich! Trener: Troszeczkę odpuściliśmy obciążenia

Magda Linette wycofała się z rywalizacji. Powód? Kłopoty zdrowotne

Jeszcze przed startem sobotniego meczu półfinału w deblu Linette zdecydowała, że wycofa się z przyszłotygodniowego turnieju, o czym poinformował profil Magda Linette FanPage na Twitterze. Polka wybrała tydzień odpoczynku z powodu drobnych problemów zdrowotnych. Nie wiadomo jednak o jaki dokładnie uraz chodzi.

Kolejnym startem Linette będzie więc wielkoszlemowy Wimbledon, który rozpocznie się już 3 lipca w Londynie. "W ostatnich tygodniach zmagała się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Tydzień przerwy, a później Wimbledon! Dużo sił dla Magdy" - czytamy na koncie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Podczas turnieju w Eastbourne nie ujrzymy także Igi Świątek. Najlepsza rakieta świata będzie w tym czasie rywalizowała podczas zmagań WTA 250 w niemieckim Bad Homburgu. Będzie to jej pierwszy i jedyny start na trawie przed Wimbledonem.

Do rywalizacji w Eastbourne zgłosiły się niemal wszystkie zawodniczki z czołowej dziesiątki rankingu WTA. Oprócz Świątek na turnieju nie wystąpi jednak także Aryna Sabalenka, która ostatni tydzień przed Wimbledonem zdecydowała się przeznaczyć na spokojny trening. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.