Świat reaguje na to, co zrobiła Iga Świątek

Iga Świątek po raz trzeci w karierze wygrała rywalizację podczas Rolanda Garrosa. Sukces Polki wywołał ogromny zachwyt zagranicznych mediów. - Polka wygrała trzy z ostatnich pięciu turniejów wielkoszlemowych, co jest kolejnym dowodem jej wyższości w kobiecym tourze - czytamy.

Iga Świątek (1. WTA) ma za sobą kolejny znakomity występ na kortach Rolanda Garrosa. Polka obroniła tytuł sprzed roku i wywalczyła czwarte trofeum wielkoszlemowe w karierze. W finale pokonała Karolinę Muchovą (43. WTA), która nie oddała łatwo zwycięstwa. Mecz trwał prawie trzy godziny i zakończył się triumfem liderki światowego rankingu 6:2, 5:7, 6:4.

Zobacz wideo Kulisy Roland Garros. Tak wygląda turniej od strony kibica

Świątek zachwyciła zagraniczne media. Wyliczają kolejne rekordy Polki

Panie stworzyły na korcie Philippe'a Chatriera wspaniałe tenisowe widowisko. Obie pokazały pełnię umiejętności, jednak w decydujących fragmentach Polka udowodniła, dlaczego jest liderką światowego rankingu.

Sukces Świątek nie uszedł uwadze światowych mediów. - Polka wygrała trzy z ostatnich pięciu turniejów wielkoszlemowych, co jest kolejnym dowodem jej wyższości w kobiecym tourze - czytamy w "L'Equipe". Dziennikarze podkreślili, że wywalczenie trzeciego trofeum w Paryżu pozwoliło jej zrównać się z legendarnymi Arantxą Sanchez, Moniką Seles i Sereną Williams. Nadali jej przy okazji nowy pseudonim, czyli "GIGA Świątek".

Dodano również, że sobotnie starcie było najtrudniejszą przeprawą dla liderki rankingu. - Świątek została doprowadzona do granic możliwości przez Muchovą. Czeszka zaliczyła udany powrót i była blisko historycznego osiągnięcia - dodano.

Dziennikarze katalońskiego "Sportu" zwrócili z kolei uwagę na wagę sukcesu 22-latki w historii tenisa. - Świątek została najmłodszą zawodniczką, która od czasu Moniki Seles wygrała trzy turnieje Rolanda Garrosa, co wraz z wygraną w US Open w 2022 roku czyni ją najmłodszą czterokrotną zwyciężczynią turnieju wielkoszlemowego od czasów Sereny Williams - czytamy.

Świątek podkreśliła swoją dominację w kobiecym tenisie. "Profesjonalna liderka"

Hiszpański "As" poszedł o krok dalej. - Iga Świątek to zawodniczka, na którą kobiecy tenis czekał od zakończenia rządów Sereny Williams w 2017 roku. Stabilna emocjonalnie, wzorowa i profesjonalna liderka, daleka od krzykliwości, idealna ambasadorka WTA - stwierdzono.

Zachwytu nad wyczynem i postawą Świątek nie kryli również dziennikarze "The Guardian". - Konsekwencją sukcesu Świątek jest poziom dominacji, jakiego nie widziano w singlu kobiet na Rolandzie Garrosie od czasów Justine Henin. Świątek nadal pokazuje swoją dojrzałość w największych momentach swojej kariery. Podczas najważniejszych okazji – finałów Wielkiego Szlema – jest bezwzględna - podsumowano.

Więcej o: