To jest rekord! Tyle zarobiła Iga Świątek za zwycięstwo w Roland Garros. Obłędna kwota

Iga Świątek po raz trzeci w karierze wygrała wielkoszlemowy Roland Garros. W finale pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą. Za triumf została wynagrodzona jeszcze hojniej niż przed rokiem. Dla Polki to płacowy rekord sezonu.

Iga Świątek udowodniła, że na paryskiej mączce nie ma na nią mocnych. Odniosła drugi z rzędu, a trzeci w karierze triumf w turnieju Roland Garros. Polka w pasjonującym finale wygrała z Karoliną Muchovą 6:2, 5:7, 6:4. Przy okazji mocno zasiliła stan konta.

Zobacz wideo Kulisy Roland Garros. Tak wygląda turniej od strony kibica

Iga Świątek rozbiła bank. Tak dużo jeszcze w tym sezonie nie zarobiła. Kosmiczna kwota

Pula nagród w tegorocznym French Open wyniosła 49,6 mln euro (220,2 mln zł), czyli o 12,3 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Wzrosły również wynagrodzenia dla zwycięzców. Rok temu Iga Świątek otrzymała 2,2 mln euro, teraz nieco więcej, bo 2,3 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 10,2 mln zł.

Dla liderki rankingu WTA to jedna z najwyższych pojedynczych nagród pieniężnych w karierze, ale nie najwyższa. Więcej zarobiła przy okazji zeszłorocznej wygranej w US Open. W Nowym Jorku odebrała czek na 2,6 mln dol., czyli ok. 10,7 mln zł. Teraz możemy jednak mówić o absolutnym płacowym rekordzie tego sezonu. W obecnym roku kalendarzowym przed rozpoczęciem turnieju w Paryżu Iga Świątek zarobiła we wszystkich turniejach 2,1 mln euro, a więc teraz udało jej się podwoić stan konta. Co ciekawe dotychczas najwięcej otrzymała od organizatorów Indian Wells - 352 635 dol. (1,5 mln zł), mimo że odpadła w półfinale.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Druga z finalistek tegorocznego Roland Garros Karolina Muchova może pochwalić się zdobyczą o połowę mniejszą - 1,15 mln euro, zaś półfinalistki Aryna Sabalenka (2. WTA) i Beatriz Haddad Maia (14.) dostaną po 630 tys. euro. Dokładnie takie same kwoty za przewidziane dla najlepszych zawodników w singlu mężczyzn.

Więcej o: