Nietypowy ruch sponsora Świątek. Zrobili to w dniu finału. Specjalnie dla niej

"Swiateknifibre" - tak w sobotę brzmi nazwa profilu w mediach społecznościowych firmy Tecnifibre. To producent rakiety, której używa Iga Świątek. Liderka światowego rankingu w sobotę walczy o czwarty tytuł wielkoszlemowy w karierze.

W finale Roland Garros mierzą się faworytka i obrończyni tytułu Iga Świątek, która w drodze do decydującego meczu nie straciła nawet seta. Jej rywalką jest Czeszka Karolina Muchova, która po drodze  sensacyjnie wyeliminowała Arynę Sabalenkę.

Zobacz wideo Iga Świątek w finale w Paryżu! W meczu o tytuł jej rywalką niespodziewanie nie będzie Aryna Sabalenka

Sponsor wspiera Igę Świątek. Specjalnie zmienili nazwę

Podobnie jak przed rokiem polska tenisistka może liczyć na wsparcie kibiców, ale też sponsorów. Firma Tecnifibre, producent sprzętu tenisowego, zmieniła z uwagi na paryski finał nazwę w mediach społecznościowych na "Swiateknifibre". Niestety bez polskich znaków, ale mimo to gest jest bardzo uroczy. Liderka światowego rankingu gra rakietami tego producenta, a jej dokładny model to Tecnifibre Tempo 198.

Dwanaście miesięcy temu we francuskiej firmie panowała duża radość ze zwycięstwa Igi Świątek w Paryżu. Jej pracownicy zamieścili wideo z gratulacjami dla Polki. Brawami nagrodził ją cały zespół, który był dumny, że może pracować dla najlepszej zawodniki na świecie.

Bez względu na wynik finału 22-latka pozostanie liderką światowego rankingu. Zajmuje tę lokatę od kwietnia 2022 r. Ewentualny triumf w Paryżu może być jej czwartym zwycięstwem wielkoszlemowym oraz czternastym wygranym turniejem w karierze. Korty Rolanda Garros to jej królestwo. Iga Świątek przegrała na nich tylko dwa mecze, a w ciągu ostatnich dwóch lat w trzynastu meczach oddał raptem jednego seta.

Więcej o: