Gratka dla kibiców tenisa. Już niedługo mecze Igi Świątek w otwartym kanale

Polscy kibice tenisa mogą czuć się zadowoleni. Lipcowa rywalizacja na kortach Legii w Warszawie będzie w pełni transmitowana w Telewizji Polskiej. Mecze Igi Świątek oraz finał rywalizacji w turnieju WTA 250 będą też pokazywane w otwartym kanale.

Już za nieco ponad miesiąc rozpocznie się najważniejszy turniej tenisowy w Polsce. Mowa o imprezie WTA 250 w Warszawie, która została zaplanowana na okres między 24 i 30 lipca. Ponownie w zawodach powinna wziąć udział Iga Świątek, która w sezonie 2022 nie zdołała wygrać na swoich domowych obiektach.

Zobacz wideo Kulisy Roland Garros. Tak wygląda turniej od strony kibica

Długie transmisje dostępne dla każdego

W sobotnie popołudnie bardzo dobre informacje dla polskich kibiców kobiecego tenisa przekazała telewizja TVP. Oficjalnie już polskie media publiczne pokażą turniej w Warszawie przez najbliższe trzy lata, włącznie z najbliższą edycją. Co równie ważne, fani będą mogli obejrzeć wszystkie spotkania rozgrywane na kortach Legii na stronie internetowej TVP Sport.

Jeśli chodzi o transmisje telewizyjne, ważniejsze mecze będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport. Polscy kibice będą mogli liczyć jednak także na możliwość obejrzenia wszystkich spotkań Igi Świątek w TVP 1. Podobnie będzie także z meczem finałowym, niezależnie czy znajdzie się w nim najlepsza rakieta świata.

Mniej punktów do zdobycia, choć silna lista startowa

Choć turniej w Warszawie nie ma najlepszego miejsca w kalendarzu, podobnie jak w ubiegłym roku na starcie imprezy będziemy mogli spodziewać się kilku głośnych nazwisk. Niecałe 12 miesięcy temu najlepsza w stolicy naszego kraju okazała się Caroline Garcia, zajmująca obecnie piąte miejsce w rankingu WTA. Oprócz Francuzki i Igi Świątek w Warszawie pojawiły się także Weronika Graczowa czy Petra Martić.

Więcej o: