Iga Świątek powiedziała, co myśli o Karolinie Muchovej

Iga Świątek (1. WTA) w sobotę zagra z Czeszką Karoliną Muchovą (43. WTA) o zwycięstwo w tegorocznym Roland Garrosie. Polka jest pod wrażeniem swojej przeciwniczki. - Naprawdę ją szanuję i czuję, że jest zawodniczką, która może zrobić wszystko. Ma świetny dotyk. Może również przyspieszać grę - powiedziała na łamach oficjalnej strony turnieju.

Świątek stoi przed szansą sięgnięcia po trzecie w karierze zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju na paryskich kortach. W sobotnim finale na korcie im. Philippe'a Chatriera zmierzy się z rewelacyjną Czeszką Karoliną Muchovą, która w półfinale wyleminowała Arynę Sabalenkę (2. WTA).

Zobacz wideo Kulisy Roland Garros. Tak wygląda turniej od strony kibica

Iga Świątek pięknie o Karolinie Muchovej. Pochwaliła rewelacyjną Czeszkę

26-letnia Muchova spisuje się świetnie podczas tegorocznego Rolanda Garrosa. Nic dziwnego, że przed finałem pochwaliła ją sama Iga Świątek. - Naprawdę ją szanuję i czuję, że jest zawodniczką, która może zrobić wszystko. Ma świetny dotyk. Może również przyspieszać grę - przyznała Polka cytowana przez oficjalną stronę turnieju. 

Liderka światowego rankingu dodała też, że zna dość dobrze grę Muchovej. - Grałam z nią wiele treningów od 2019 roku i oglądam ją częściej niż inne zawodniczki - podkreśliła.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Choć Polka często trenowała z Czeszką, to na kortach podczas oficjalnych zawodów spotkały się tylko raz. Miało to miejsce w 2019 roku podczas turnieju WTA w Pradze. Wówczas lepsza była Muchova, która wygrała 4:6, 6:1, 6:4. 

Karolina Muchova "cieszy się, że jest na górze". Przed nią życiowa szansa

Finał Rolanda Garrosa będzie szansą na życiowy sukces dla Karoliny Muchovej. W przeszłości tylko dwa razy grała w finałach imprez rangi WTA, jednak nigdy w Wielkim Szlemie. -  Cieszę się, że jestem teraz na górze - przyznała skromnie przed finałem. 

Finałowe starcie Świątek - Muchova odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godzinie 15:00. Transmisję z tego przeprowadzą Eurosport oraz TVN. Będzie również dostępny stream online w usłudze Eurosport Extra w serwisie Player.pl. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o: