Uwaga, najważniejsze wyjaśnione. Tak będzie wyglądał ranking WTA po Roland Garros

Iga Świątek pokonała 6:2, 7:6 Beatriz Haddad Maię i awansowała do finału Rolanda Garrosa. Tam nie zagra z Aryną Sabalenką, która nieoczekiwanie odpadła na etapie półfinału. To świetne wieści dla Polki, ponieważ Białorusinka już na pewno nie wyprzedzi jej w rankingu WTA.

Iga Świątek idzie jak burza i jest na najlepszej drodze do triumfu w Rolandzie Garrosie. Polka po wymagającym meczu pokonała Beatriz Haddad Maię 6:2, 7:6 i awansowała do finału. Tym samym stanie przed ogromną szansą na obronę zeszłorocznego trofeum. 

Zobacz wideo Topnieje przewaga Świątek. Czy będzie gotowa na Roland Garros?

Świetne wieści dla Świątek. Chodzi o ranking WTA

Tego samego dnia Aryna Sabalenka nieoczekiwanie przegrała z Karoliną Muchovą w półfinale. Była to spora niespodzianka, ponieważ wielu zapowiadało, że w finale będziemy świadkami starcia dwóch obecnie najlepszych tenisistek na świecie. Odpadnięcie Sabalenki to świetne wieści dla Igi Świątek, ponieważ Białorusinka wywierała mocną presję na Polkę w rankingu WTA. Przed tym turniejem istniało nawet ryzyko, że Sabalenka może wyprzedzić 22-latkę i awansować na miejsce liderki.

Jak już wiemy, tak na pewno się nie stanie. Białorusinka po odpadnięciu w półfinale ma na koncie 8012 punktów. Świątek z kolei uzbierała ich już 8240, a w przypadku zwycięstwa w finale, osiągnie maksymalną liczbę 8940 punktów. Tym samym Polka utrzyma pozycję liderki, ale jej przewaga będzie już niewielka. W przypadku zwycięstwa w turnieju będzie wynosić 928 punktów. Pozostałe czołowe rywalki mają do liderki sporą stratę. Jelena Rybakina, która awansuje na trzecie miejsce, ma na koncie 5090 punktów, a czwarta Caroline Garcia 5025. 

Ranking WTA LIVE

  1.  Iga Świątek 8240 pkt
  2. Aryna Sabalenka  8012 pkt
  3. Jelena Rybakina  5090 pkt
  4. Caroline Garcia 5025 pkt
  5. Jessica Pegula 4905 pkt

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W finale Świątek zagra z Karoliną Muchovą, która do tej pory dwukrotnie pokonywała Polkę. Decydujące starcie odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00. 

Więcej o: