"Co ta dziewczyna nawywijała". Eksperci w szoku po sensacyjnym półfinale Roland Garros

"Trybuny w Paryżu oszalały", "Co ta dziewczyna dziś nawywijała" - czytamy na Twitterze po zwycięstwie Karoliny Muchovej z Aryną Sabalenką w półfinale Rolanda Garrosa. Czeszka znakomicie zaprezentowała się w trzecim secie, odwracając straty i awansowała do finału.

W czwartek o godzinie 15:00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie półfinałowe Rolanda Garrosa. W nim Aryna Sabalenka zmierzyła się z Karoliną Muchovą. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się sporą niespodzianką. Lepsza okazała się Muchova, która ograła Białorusinkę 7:6, 6:7, 7:5. Czeszka szczególnie dobrze zaprezentowała się w trzecim secie, kiedy to odwróciła losy meczu od stanu 2:5. 

Zobacz wideo Na czym polega fenomen Igi Świątek w Roland Garros

Dziennikarze zachwyceni grą Muchovej

Po meczu dziennikarze i eksperci zgodnie zachwycali się grą Karoliny Muchovej. "Karolina Muchova w finale Roland Garros, bo kapitalnie wytrzymała wszystko, mimo widocznej kontuzji. A Aryna Sabalenka w końcówce jak nie Aryna z tego sezonu - mnóstwo nerwów i błędów." - napisał Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

"Karolina Muchova w finale Roland Garros po wygranej z Aryna Sabalenka. Trybuny w Paryżu oszalały" - dodał Dominik Senkowski ze Sport.pl.

"WIELKA KAROLINA MUCHOVA W FINALE Roland Garros!!!!!! Czeszka po THRILLERZE pokonała Arynę Sabalenkę 7-6 6-7 7-5 i w sobotę zagra o tytuł ze Świątek lub Haddad Maią. Zdrowa Karo w formie to znakomita zawodniczka." - zachwyca się Mateusz Wasilewski. 

"BUM i sensacja w Paryżu!!!!! Karolina Muchova zagrała mecz życia. Wydawało się że Sabalenka już już.... a tu proszę. I to jest piękne jak sport potrafi zaskakiwać. Wielkie brawa dla Czeszki, w finale z Igą!! Nie może być inaczej!!" - napisał Sebastian Szczęsny z Eurosportu.

"Co ta dziewczyna dziś nawywijała!!!" - krótko skwitował wyczyn Muchovej Adam Romer z magazynu Tenisklub. 

Portugalski dziennikarz Jose Morgado skupił się na klęsce Sabalenki. "Ogromne, ogromne rozczarowanie dla Sabalenki. Ale co to był za mecz" - czytamy. 

"Piękne sceny na korcie im. Philippe'a Chartiera! Karolina Muchova sama nie wierzy w to, czego dokonała. Pierwszy finał wielkoszlemowy w karierze, będzie też gigantyczny awans w rankingu WTA (co najmniej na 16. miejsce). BRAWO!" - stwierdził Piotr Bernaciak z "Przeglądu Sportowego". 

Więcej o: