Świątek zdobyła serca kibiców. Wystarczył jeden wpis. "Dama wielkiego formatu"

Mecz Igi Świątek z Łesią Curenko w czwartej rundzie Rolanda Garrosa zakończył się kreczem Ukrainki. Empatyczna reakcja Polki na problemy rywalki oraz jej późniejszy wpis w mediach społecznościowych skradły serca fanów. - Bądź Dumna, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni - czytamy w jednym z komentarzy na Twitterze.

Iga Świątek (1. WTA) awansowała w poniedziałek do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. Mecz z Łesią Curenko (66. WTA) zakończył się jednak znacznie wcześniej, a wszystko przez problemy zdrowotne rywalki. Ukrainka już w początkowych fragmentach meczu sygnalizowała swojemu teamowi, że nie czuje się najlepiej. Później poprosiła o przerwę medyczną, a przy stanie 1:5 w pierwszym secie zrezygnowała z dalszej gry

Zobacz wideo Hitowa walka Pudziana?! Jest szansa na rewanż ze Szpilką?

Fani pod wrażeniem ogromnej empatii Świątek. "Jesteś nr 1 Ludzkości i Życzliwości."

Świątek po raz kolejny wykazała się ogromną empatią. Już w trakcie przerwy medycznej rywalki zerkała z niepokojem w jej stronę. Kiedy Curenko zdecydowała się skreczować, Polka podeszła do siatki i ją objęła, pytając o jej samopoczucie. Później umieściła w mediach społecznościowych wpis, którym skradła serca kibiców. - Szybkiego powrotu do zdrowia Łesiu - napisała na Twitterze broniąca tytułu Polka.

Słowa Polki wzbudziły ogromny zachwyt fanów, co odzwierciedlają umieszczone przez nich komentarze. - Iga, jesteś nie tylko nr 1 w rankingu WTA i naszą Polską Królową, jesteś nr 1 Ludzkości i Życzliwości. Bądź Dumna, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni - czytamy w jednym z nich. - Jesteś damą wielkiego formatu. Tak Cię widzę poprzez Twoją empatię - dodano w kolejnym.

To nie koniec zachwytów nad postawą obrończyni tytułu. - Szacunek. Iga jest bardzo lubianą osobą i zawsze okazuje wszystkim miłość i szacunek - stwierdzono. - Iga mówię ci, jesteś najlepsza tak po prostu. Najlepsza jako kobieta, jako zawodniczka i jako ikona sportu - wtórowano.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeden komentarz nawiązał do słów komentatorów Eurosportu, którzy w trakcie transmisji powiedzieli, że tak bliski kontakt z chorą Curenko może być kosztowny dla Polki. Empatia Świątek wzięła jednak górę. - Komentatorzy mówili, żeby lepiej nie podejmować takiego kontaktu ze względu na choroby. Myślę, że to najlepszy dotyk w tych rozgrywkach - podsumowano.

Rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale Rolanda Garrosa będzie Coco Gauff (6. WTA). Już na tym etapie dojdzie tym samym do powtórki ubiegłorocznego finału, w którym obrończyni tytułu pokonała Amerykankę 6:1, 6:3. Mecz, które stawką będzie półfinał imprezy, odbędzie się w środę 7 czerwca.

Więcej o: