O której godzinie gra Iga Świątek? Kiedy ćwierćfinał Roland Garros? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Iga Świątek idzie jak burza w wielkoszlemowym Roland Garros. Obrończyni tytułu awansowała do ćwierćfinału, gdzie zagra z Amerykanką Coco Gauff, którą rok temu pokonała w paryskim finale. Kiedy mecz Świątek? Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online.

Iga Świątek (1. WTA) świetnie radzi sobie podczas wielkoszlemowego Roland Garros, gdzie broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Na starcie pokonała 6:4, 6:0 Hiszpankę Cristinę Bucsę (70. WTA), potem 6:4, 6:0 Amerykankę Claire Liu (102. WTA), a następnie 6:0, 6:0 Chinkę Xinyu Wang (80. WTA). Łącznie w tych spotkaniach straciła zaledwie osiem gemów.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału French Open. Powtórne starcie z Coco Gauff

W IV rundzie 22-latka rywalizowała z Ukrainką Łesią Curenko (66. WTA). Przy stanie 4:1 dla Świątek rywalka poprosiła o przerwę medyczną, a następnie rozegrała jeszcze jeden gem. Nie była jednak w stanie kontynuować gry i skreczowała przy wyniku 5:1 dla Polki. Mecz trwał zaledwie 29 minut.

W ćwierćfinale Świątek zagra z Amerykanką Coco Gauff (6. WTA), która w IV rundzie pokonała 7:5, 6:2 Słowaczkę Anną Karoliną Schmiedlovą (100. WTA). Dojdzie zatem do powtórki z finału ostatniej edycji Roland Garros, wówczas polska tenisistka zwyciężyła 6:1, 6:3.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie licząc zeszłorocznego finału, obie zawodniczki mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Wszystkie z tych meczów wygrała Świątek, nie tracąc ani jednego seta. Ostatni pojedynek miał miejsce w lutym w półfinale zawodów w Dubaju, wówczas raszynianka wygrała 6:4, 6:2.

Kiedy gra Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros? Kiedy mecz? O której godzinie? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Mecz Igi Świątek z Coco Gauff w ćwierćfinale Roland Garros zostanie rozegrany w środę 7 czerwca. Godzina na razie nie jest znana, poznamy ją po opublikowaniu przez organizatorów dokładnego planu gier. Transmisję TV z meczu Świątek będzie można oglądać na kanałach Eurosportu, a stream online na platformie Player. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.