Kolejny awans Świątek w klasyfikacji wszech czasów. Do pokonania już tylko jedna legenda

Iga Świątek dzięki wygranej z Łesią Curenko w IV rundzie Roland Garros wyprzedziła znakomitą Chris Evert pod względem skuteczności w meczach w tym turnieju.

Najlepsza tenisistka świata Iga Świątek (1. WTA) po zaledwie 29 minutach mogła świętować awans do ćwierćfinału drugiego turnieju wielkoszlemowego w tym roku - Roland Garros. Broniąca tytułu w Paryżu Polka prowadziła w pierwszym secie 5:1 i w tym momencie jej rywalka - Ukrainka Łesia Curenko (66. WTA) poddała mecz z powodów problemów zdrowotnych.

Iga Świątek wyprzedziła słynną Chris Evert. Niesamowita skuteczność zwycięstw

W efekcie Iga Świątek nadspodziewanie łatwo awansowała do ćwierćfinału Roland Garros. Dzięki wygranej z Łesią Curenko, Polka ma wyższy współczynnik zwycięstw w Roland Garros niż słynna amerykańska tenisistka - Chris Evert. Polka w tym momencie wygrała aż 92,6 proc. spotkań we French Open, a 18-krotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych miała skuteczność 92,3 proc. W tym momencie najlepszą skuteczność ma Australijka Margaret Court - aż 95,2 proc. Na czwartej pozycji jest Niemka Steffi Graff - 89,4 proc, a na piątej - Belgijka Justine Henin - 88,4 proc.

Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros zmierzy się z 19-letnią Amerykanką Coco Gauff (6. WTA), która w IV rundzie pokonała rewelację turnieju - Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą (100. WTA) 7:5, 6:2. Drabinkę Polkę w tym turnieju można zobaczyć tutaj.

Pozostałe trzy ćwierćfinały French Open to: Ons Jabeur (Tunezja, 7. WTA) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 14. WTA), Karolina Muchova (Czechy, 43. WTA) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 333. WTA) oraz Aryna Sabalenka (Białoruś, 2. WTA) - Elina Switolina (Ukraina, 192. WTA).