Ogromny skandal w Paryżu. Sędzia popełnił kuriozalny błąd w kluczowym momencie! [WIDEO]

Do ogromnego skandalu sędziowskiego doszło w trakcie pojedynku Holgera Rune (6. ATP) z Francisco Cerundolo (23. ATP) podczas meczu czwartej rundy Roland Garros. Arbiter zasiadający na stołku, Kader Nouni, nie zauważył podwójnego odbicia po stronie Duńczyka. W dodatku przyznał mu punkt w kluczowym momencie gema.

Zdarzenie miało miejsce w trzecim secie, który był bardzo istotny pod względem dalszego obrazu gry i potencjalnego awansu do ćwierćfinału, gdyż obaj zawodnicy wygrali wcześniej po jednej partii. W pierwszym lepszy w tiebreaku był Holger Rune (6. ATP), natomiast drugiego 6:3 wygrał Francisco Cerundolo (23. ATP).

Wielki błąd arbitra. Nie zauważył ewidentnego podwójnego odbicia

Przy stanie 2:1 dla Duńczyka w trzecim secie serwował Argentyńczyk. Najpierw wyszedł on z opresji i zagrożenia przełamaniem, broniąc dwa break pointy z rzędu ze stanu 15:40. Następny punkt przy stanie równowagi był więc bardzo istotny. Dobrze rozegrał go Cerundolo. Najpierw posłał wyrzucający serwis, a następnie zagrał w wolną przestrzeń na korcie. Rywal ratował się wysokim zagraniem, lecz pytanie, czy zdążył przed drugim odbiciem się piłki od kortu?

Zanim powtórki wyraźne wykazały, że tak się stało, umknęło to sędziemu głównemu, który nie zareagował i nie przerwał gry, przyznając punkt Cerundolo. Gdy piłka była w powietrzu Argentyńczyk rozłożył ręce i powiedział coś w kierunku sędziego. Arbiter uznał to jako element przeszkadzający rywalowi oraz przyznał punkt Holgerowi Rune! Ogromny skandal i wielki błąd Kadera Nouniego, zwłaszcza że chwilę później Duńczyk zdołał przełamać Cerundolo. Publiczność wybuczała sędziego, gdyż również dostrzegła podwójne odbicie się piłki.

To wydarzenie mocno wpłynęło na sferę mentalną niżej notowanego zawodnika, który zdołał jeszcze odrobić stratę przełamania, ale mimo to przegrał trzecią partię 6:4 i był w trudnej sytuacji po dwóch i pół godzinie gry. Ostatecznie przegrał w pięciu setach 6:7, 6:3, 4:6, 6:1, 6:7.