Świątek aż się uśmiechnęła. Oto prezent od Roland Garros

Iga Świątek 31 maja skończyła 22 lata. Pierwsza rakieta świata jest w trakcie walki o obronę tytułu na turnieju Roland Garros. Znalazła jednak czas na celebrację urodzin, a tam czekał na nią wyjątkowy prezent, kort tiramisu.

Polska tenisistka w pierwszej rundzie zawodów w Paryżu we wtorek pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę (WTA 70) 6:4, 6:0. Tuż po zakończonym spotkaniu przypomniała o urodzinach, które obchodzi dzisiaj, dzień po meczu. - Gdzie są prezenty? - śmiejąc się, zapytała fanów.

Zobacz wideo Na czym polega fenomen Igi Świątek w Roland Garros

Urodziny Igi Świątek. "Gdzie są prezenty?"

O upominkach dla najlepszej tenisistki świata jednak nie zapomniano. Na oficjalnym koncie turnieju Roland Garros w dniu urodzin Świątek wstawione zostało nagranie, na którym już 22-latka zaskoczona otrzymała tort, a także prezenty od organizatora rozgrywek. Nie zabrakło też klasycznego "sto lat!". 

"Wszystkiego najlepszego dla naszej mistrzyni" - napisano przy okazji publikacji filmu. To jednak nie koniec prezentów i niespodzianek, które czekały na nią tego dnia.

Kreatywnością wykazała się także francuska firma Tecnifibre, produkująca sprzęt do squasha i tenisa. To właśnie rakietą tej marki gra Iga Świątek. Producent postanowił raszyniance sprezentować niezwykle pomysłowy tort. 

Na zamieszczonym przez firmę zdjęciu na Twitterze widać, że upominek, jaki otrzymała to ciasto tiramisu stworzone na wzór kortu tenisowego. Słodycz zawiera nawet siatkę, rozciągającą się na całą swoją długość. "Cóż innego możesz dostać, jak nie wielki kort tiramisu, Iga?" - czytamy w poście. 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

W drugiej rundzie turnieju Roland Garros Iga Świątek zmierzy się z Amerykanką, Claire Liu (102. WTA). Jej rywalka we wtorek wygrała ze szwajcarską tenisistką, Yleną In-Albon (149. WTA). Jeśli Polka przejdzie do następnej rundy, czeka ją mecz ze zwyciężczynią spotkania Rebecca Peterson (87. WTA) - Xinyu Wang (80. WTA). Mecz 22-latki z Liu zaplanowany jest na 1 czerwca i powinien rozpocząć się około godziny 14:00.

Więcej o: