Niesamowite liczby Igi Świątek. Tak jak ona, grały tylko legendy. Bijemy pokłony

Iga Świątek rozpoczęła French Open od wygranej 6:4, 6:0 z Cristiną Bucsą. Dzięki temu nie tylko awansowała do II rundy, ale także poprawiła swoje statystyki w Wielkim Szlemie. I to tak, że konkurencją są dla niej wyłącznie legendy tenisa.

Iga Świątek (1. WTA) jest o krok bliżej obrony tytułu we French Open. W pierwszej rundzie zmierzyła się z Cristiną Bucsą (70. WTA), która sprawiła jej nieco trudności w pierwszym secie. W drugim Polka nie dała Hiszpance szans i ostatecznie zwyciężyła 6:4, 6:0. Potyczka trwała nieco ponad 70 minut.

"Drugi set pierwszej rundy Roland Garros ułożył się inaczej niż pierwszy. Po kilkunastu minutach było już 4:0 dla Igi Świątek, a w piłkach 16-4. Polka czuła się dużo pewniej na korcie, a i z rywalki wydaje się, że zeszło powietrze" - tak zrelacjonował to spotkanie Dominik Senkowski, korespondent Sport.pl w Paryżu.

Iga Świątek wykręca niesamowite statystyki w Wielkim Szlemie. Goni najlepsze tenisistki w historii

Dla polskiej tenisistki był to 68. w karierze mecz wielkoszlemowy i jednocześnie 55., który rozstrzygnęła na swoją korzyść. Jak wyliczył profil Opta Ace, w ten sposób wyrównała osiągnięcie Sereny Williams, triumfatorki 23 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, która jako ostatnia miała tak dobry bilans.

W trakcie tych 68 spotkań Świątek rozegrała 151 setów i aż 16 z nich wygrała w stosunku 6:0. Daje to 10,6 procent partii wygranych bez straty gema, co według Opta Ace jest piątym wynikiem w historii. Lepsze są wyłącznie: Steffi Graff (10,7 proc. setów wygranych do zera w Wielkim Szlemie), Monica Seles (11,5 proc.), Chris Evert (14,3 proc.) oraz Margaret Court (18,6 proc.). Pod uwagę wzięto tylko zawodniczki, które rozegrały co najmniej 100 meczów.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy kolejny mecz Igi Świątek we French Open? Rywalką Claire Liu

W II rundzie Rolanda Garrosa Iga Świątek zmierzy się z Claire Liu (102. WTA). Do tej pory grała z nią dwa razy i dwukrotnie zwyciężała. Mecz zostanie rozegrany w czwartek 1 czerwca, godzina na razie nie jest znana. Już teraz zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.