Niesamowity debiut w Roland Garros. "Imponująca". 16-latka rozbiła rywalkę

Wymarzony debiut w Roland Garros zaliczyła 16-letnia Mirra Andriejewa. Młoda Rosjanka pokonała 6:2, 6:1 dużo bardziej doświadczoną Alison Riske-Amritraj i awansowała do kolejnej rundy drabinki głównej. Tenisistka zalicza świetne wejście w dorosły tenis.

Mirra Andriejewa do turnieju głównego dostała się po kwalifikacjach. Rosjanka przeszła przez nie jak burza. W drodze do finału pokonała Polinę Kudiermietową (6:1, 6:4) i Emilianę Arango (6:0, 6:2). Jej mecz finałowy z Camilą Osorio był zdecydowanym hitem eliminacji, ale Andriejewa podołała starszej rywalce i wygrała 2:0 w setach.

Zobacz wideo Na czym polega fenomen Igi Świątek w Roland Garros

Kolejny awans Andriejewej. Pokonała Alison Riske

W pierwszej rundzie turnieju głównego 16-letnia Andriejewa znów triumfowała. Tym razem pokonała Alison Riske-Amritraj (85. WTA). Rozprawiła się z nią w dwóch setach, a cały mecz nie trwał nawet godzinę. Swoją znaczącą przewagę udowodniła już w pierwszym secie, gdy wygrała 6:2. W kolejnym było nawet lepiej, bo skończył się wynikiem 6:1.

Tenisistka imponowała swoją swobodą gry i poruszaniem się na boisku. Nic dziwnego, że wygrała trzy pierwsze gemy, a swoje pierwsze punkty straciła dopiero w grze o trzeci. Już wtedy było jasne, że doświadczoną Amerykankę, która w turniejach Wielkiego Szlema gra od 2010 roku, czeka ciężka przeprawa.

Dobrą grę Andriejewa kontynuowała w drugim secie. I choć mecz stał się trochę bardziej wyrównany, to ostatecznie Rosjanka nie dała rywalce żadnych szans. Spotkanie zakończyła tak samo jak zaczęła, czyli wygraniem gema bez straty punktów.

16-letnia tenisistka zaczyna przyciągać uwagę kibiców z całego świata. Tak jej formę ocenia Dominik Senkowski ze Sport.pl

"16-letnia Mirra Andriejewa potwierdza wysoką formę. 6:2 wygrała pierwszego seta z Alison Riske- Amritraj. Imponująca pewność uderzenia Rosjanki. Mnóstwo kibiców na trybunach ogląda nowy talent kobiecego tenisa" - napisał na Twitterze dziennikarz.

Świetny start kariery Andriejewej. W Roland Garros pobije wynik z Hiszpanii?

To kolejny bardzo dobry początek turnieju w wykonaniu Andriejewej. Po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentowała się na turnieju w Madrycie, podczas którego obchodziła swoje 16 urodziny. Tam utalentowana Rosjanka doszła do 1/8 finału, gdzie pokonała ją dopiero czołowa tenisistka globu Aryna Sabalenka. Wcześniej wyeliminowała Leylah Fernandez, Betriz Haddad Maię i Magdę Linette. W tym kontekście jej świetny początek w Roland Garros nie dziwi. W kolejnej rundzie Andriejewa zagra przeciwko Diane Parry. 20-letnia francuska tenisistka obecnie zajmuje 58. miejsce w rankingu WTA i wyeliminowała Anhelinę Kalininę, która dopiero co grała w finale turnieju w Rzymie.

Więcej o: