Tak Iga Świątek zaczęła grać w tenisa. Można się zdziwić. "Przeszkadzałam"

Iga Świątek (1. WTA) wzięła udział w "Q&A" zorganizowanym dla firmy Rolex, jednego z głównych sponsorów turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Jedno z pytań dotyczyło początków jej gry w tenisa i skąd wzięło się zamiłowanie do tej dyscypliny. Polka mocno zaskoczyła odpowiedzią.

Już za kilka dni Iga Świątek rozpocznie rywalizację na kortach Rolanda Garrosa. Polka będzie walczyć o trzecie zwycięstwo w tym wielkoszlemowym turnieju. W 2020 roku w finale pokonała 6:4, 6:1 Amerykankę Sofię Kenin (120. WTA), a przed rokiem w decydującym starciu okazała się lepsza od Coco Gauff (6. WTA) wygrywając 6:1, 6:3.

Zobacz wideo Burza po gali FAME MMA! "Boxdel" odpowiada: Ferrari się przeliczył

Iga Świątek wspomniała swoje tenisowe początki. "Przeszkadzałam"

Przy okazji turnieju w Paryżu Iga Świątek wzięła udział w sesji "Q&A" przygotowanym przez jednego ze sponsorów Rolanda Garrosa - firmę Rolex. Odpowiedziała na kilka pytań, które pomogą kibicom lepiej ją poznać. 21-latka została zapytana m.in. o początki swojej kariery. Jak więc to się stało, że liderka WTA chwyciła za rakietę? - Moja starsza siostra zaczęła grać w tenisa, a ja kręciłem się podczas jej treningów - przyznała raszynianka. 

Rywalka Igi Świątek czuje się pominięta. Rywalka Igi Świątek czuje się pominięta. "Wszystko kręci się wokół tej trójki"

Liderka światowych list zaskoczyła jednym wyznaniem. - Na początku głównie jej przeszkadzałam, ale wkrótce zacząłem trenować tak jak ona i gdy dorosłam, zaczęłam grać regularnie - wyjawiła i dodała, że ogromny wpływ na jej karierę miał ojciec. - Miał największy wpływ na mój tenis, kiedy byłam młoda.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Polka wyjawiła też, że wygranie pierwszego w karierze Rolanda Garrosa w wieku 19 lat zmieniło jej życie. - To był dla mnie szybki egzamin dojrzałości. Tego dnia wszystko się zmieniło. W pewnym sensie wygranie tak dużego turnieju w tak młodym wieku sprawia, że trudniej jest wygrać ponownie z powodu dodatkowej presji i oczekiwań ze strony innych, ze strony społeczeństwa, ale także ze strony samej siebie - wyjaśniła. 

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę i drabinkę Rolanda Garrosa. Hity już w IV rundzie?

Pierwszą rywalką Polki podczas tegorocznej rywalizacji w Paryżu będzie Cristina Bucsa (67. WTA). Spotkanie odbędzie się w poniedziałek lub wtorek (29 lub 30 maja). Już w czwartej rundzie Polkę może czekać hitowe starcie z Barborą Krejcikovą (13. WTA) lub Wiktorią Azarenką (18. WTA). 

Iga Świątek Iga Świątek poznała drabinkę w Roland Garros. Znakomite losowanie

W ćwierćfinale Świątek może spotkać się z ubiegłoroczną finalistką Coco Gauff, a w półfinale z jedną z groźniejszych rywalek w ostatnich tygodniach - Jeleną Rybakiną (4. WTA). W finale nie można wykluczyć spotkania Polki z Aryną Sabalenką (2. WTA). 

Więcej o: