Rosjanka trafiła do aresztu na Roland Garrosie. Prokurator wkroczył do akcji

Rosyjska tenisistka Jana Sizikowa dwa lata temu trafiła do aresztu w trakcie wielkoszlemowego Roland Garros. Śledczy podejrzewali, że ustawiła własny mecz. W końcu kontrowersyjna sprawa ma swój finał. Francuska prokuratura podjęła ostateczną decyzję.

Jana Sizikowa została zatrzymana dokładnie 4 czerwca 2021 r. Paryskie organy ścigania podejrzewały ją o umyślne przegranie meczu w wielkoszlemowym French Open. Chodziło o starcie w pierwszej rundzie z roku 2020, w którym Rosjanka wraz z Amerykanką Madison Brengle uległa w deblu rumuńskiej parze Christina-Andrea Mitu i Patricia-Maria Cig 6:7, 4:6. Jeszcze tego samego dnia Sizikowa opuściła areszt, ale paryska prokuratura kontynuowała śledztwo.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy kochają freak fighty? "To jest zajeb***"

Dwa i pół roku śledztwa i koniec. Rosyjska tenisistka "wolna od wszelkich zarzutów" z Rolanda Garrosa

Śledczy zainteresowali się tą sprawą już w październiku 2020 r. Ich podejrzenia wynikały z nienaturalnie dużej liczby zakładów bukmacherskich, jakie postawiono na tamto spotkanie. Sizikową oskarżano o korupcję, ale ostatecznie niczego jej nie udowodniono. - Jana Sizikowa, która zawsze twierdziła, że jest niewinna, jest teraz wolna od wszelkich zarzutów. Po dwóch i pół roku śledztwa paryska prokuratura ostatecznie ogłosiła zamknięcie sprawy, uznając, że nie można było dowieść win przypisywanych Sizikowej - przekazał agencji TASS adwokat Rosjanki, Frederic Belo.

Iga Świątek Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w Roland Garros. Grała z nią w tym roku

Zdaniem Belo Sizikowa była przesłuchiwana tylko raz. Zapewniła wówczas o swojej uczciwości, po czym nikt już się z nią nie kontaktował. Prawnik stwierdził również, że zatrzymanie wynikało z nagonki, która rozpętała się po opublikowaniu "oszczerczego artykułu przez włoskiego blogera tenisowego".

Iga Świątek trenuje przed Rolandem Garrosem Pokazali nagranie Igi Świątek. Zero wątpliwości przed Roland Garros [WIDEO]

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

28-letnia Sizikowa wciąż jest aktywną zawodniczką. Obecnie zajmuje 50. miejsce w deblowym rankingu WTA. Na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach deblowych organizowanych przez WTA. W Rolandzie Garrosie nigdy nie zdołała przejść pierwszej rundy. W tym sezonie występuje w parze z inną Amerykanką Sabriną Santamarią.

Więcej o: