49:1 i 1474 dni. Liczby Igi Świątek są imponujące

49 zwycięstw i tylko jedna porażka - tak wygląda obecnie bilans Igi Świątek po wygraniu pierwszego seta w meczach na kortach ziemnych.

Liderka światowego rankingu WTA - Iga Świątek w świetnym stylu awansowała do 1/8 finału prestiżowego turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka po przegraniu dwóch pierwszych gemów w meczu z 33-letnią Ukrainką Łesią Curenko (68. WTA), miała imponującą serię, aż dwunastu wygranych gemów z rzędu i w godzinę i 17 minut wygrała mecz 6:2, 6:0. - Zdecydowaną faworytką tego spotkania była oczywiście Świątek, która rok temu oddała tej rywalce ledwie dwa gemy podczas konfrontacji w Paryżu. Dla liderki światowego rankingu był to 300. mecz w zawodowej karierze - pisał Filip Modrzejewski, dziennikarz Sport.pl.

1474 dni temu Iga Świątek przegrała mecz na mączce po wygraniu pierwszego seta

Iga Świątek ma rewelacyjny bilans na kortach ziemnych po wygraniu pierwszego seta. W tym momencie wygrała aż 49 z 50 takich spotkań! Ostatni raz najlepsza tenisistka świata przegrała spotkanie po zwycięstwie w pierwszym secie 30 kwietnia 2019 roku! Było to zatem aż 1474 dni temu! Wtedy Iga Świątek zmierzyła się z Czeszką Karoliną Muchową na turnieju w Pradze. Polka wygrała pierwszego seta 6:4, a dwa kolejne niespodziewanie przegrała - 1:6, 4:6.

Iga Świątek w 1/8 finału zmierzy się z Chorwatką Donną Vekić (24. WTA), która pokonała Ludmiłę Samsonową (16. WTA, Rosja) 2:6, 7:6, 6:2.

Inne niedzielne wyniki WTA w Rzymie:

• Julia Grabher (89. WTA, Austria) - Daria Kasatkina (9. WTA, Rosja) 5:7, 6:4, 6:7 (2:7),
  • Karolina Muchova (52. WTA, Czechy) - Camila Giorgi (37. WTA, Włochy) 7:6 (7:4), 6:2,
  • Maria Sakkari (8. WTA, Grecja) - Marketa Vondrousova (70. WTA, Czechy) 5:7, 3:6,