Szarapowa zmieniła się nie do poznania. Pokazała zdjęcia. Totalna metamorfoza

Maria Szarapowa od kilku lat nie gra już w tenisa, ale co jakiś czas przypomina o sobie kibicom. Ostatnio opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, na których ciężko było ją rozpoznać. Spotkały się one z ciepłym przyjęciem kibiców, którzy komplementowali 36-latkę.

Maria Szarapowa przez lata była jedną z najlepszych tenisistek na świecie. W trakcie kariery wygrała 36 turniejów singlowych, w tym pięć wielkoszlemowych (dwa razy French Open, po razie Australian Open, US Open i Wimbledon). Przez 21 tygodni była liderką rankingu WTA.

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Maria Szarapowa pokazała się w nowej stylizacji. Kibice oczarowani

Rosyjska tenisistka zakończyła karierę w lutym 2020 roku i od tego czasu skupia się na innych aktywnościach. Prowadzi własne biznesy, poza tym co jakiś czas pokazuje się na różnego typu wydarzeniach - niedawno gościła w Miami na szczycie Formula 1 Accelerate Summit dla kobiet-liderek w sporcie, rozrywce i biznesie. W lipcu 2022 r. urodziła syna Theodore'a.

Ostatnio Szarapowa opublikowała na Instagramie zdjęcia w oryginalnej stylizacji. Była wręcz nie do poznania względem lat, gdy biegała po najsłynniejszych kortach świata. Uwagę przyciągnął ciemniejszy kolor włosów, poza tym miała na sobie długą marynarkę pinstripe z dopasowaną spódnicą, a także wysokie skórzane buty. "Kiedy twój album ma kilka nowych zdjęć innych niż twoje dziecko" - napisała pod postem na Insta. W komentarzach fani zachwycali się jej kreacją. "Przepięknie, perfekcyjnie, wspaniale" - pisali.

 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Maria Szarapowa zbiła fortunę. Przez lata była najlepiej opłacaną sportsmenką na świecie

Dzięki występom na korcie zawodniczka zarobiła ponad 30 milionów dolarów z nagród pieniężnych. Jednak prawdziwą fortunę zbiła poza kortem, choćby za sprawą umów sponsorskich i modelingowych z Nike, Evian, Porsche i TAG Heuer. Przyniosło jej to ponad 230 mln dol. W latach 2006-2016 była najlepiej opłacaną sportsmenką na świecie.

Cieniem na karierze Szarapowej kładzie się afera dopingowa z 2016 r. Wtedy testy wykazały w jej organizmie obecność meldonium, za co została zdyskwalifikowana na 15 miesięcy. Gdy wyszło to na jaw, była mocno krytykowana, a sponsorzy zawieszali z nią współprace. Po powrocie na kort jej największym sukcesem było zwycięstwo w turnieju w Tianjin w październiku 2017 r.

Więcej o: