Hubert Hurkacz poznał rywala w Madrycie. Początek piekielnej drabinki

Richard Gasquet będzie rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie ATP 1000 w Madrycie. W pierwszej Polak miał wolny los, a Francuz pokonał gładko Hiszpana Martina Landaluce 6:2, 6:1.

W piątek 28 kwietnia Hubert Hurkacz (15. ATP) przystąpi do rywalizacji w tegorocznym turnieju ATP w Madrycie. Najlepszy polski tenisista nie prezentuje w ostatnim czasie najwyższej dyspozycji i od czasu lutowego tryumfu w Marsylii z reguły odpada w drugiej, albo trzeciej rundzie kolejnych turniejów. W tym miesiącu było tak w Monte Carlo, gdzie w trzeciej rundzie przegrał z Jannikiem Sinnerem (8. ATP) 6:3, 6:7(6:8), 1:6.

Hubert Hurkacz tylko raz grał z Richardem Gasquetem

Hurkacz otrzymał wolny los w pierwszej rundzie turnieju w Madrycie i mógł wyczekiwać rywala w kolejnej fazie imprezy. Tym został lepszy z pary Richard Gasquet (43. ATP) - Martin Landaluce (894. ATP).

Na początku meczu hiszpański tenisista w miarę utrzymywał tempo narzuconego przez wyżej notowanego rywala i wyszedł na prowadzenie 2:1. Od tamtego momentu wygrał jednak zaledwie pięć punktów i przegrał pięć kolejnych gemów. Tym samym Gasquet wygrał pierwszego seta 6:2. W drugiej partii Landaluce był trzykrotnie przełamywany przez francuskiego tenisistę i błyskawicznie było 6:1, co dało pewny awans 36-latkowi do drugiej rundy.

W niej zmierzy się z Hubertem Hurkaczem, z którym miał okazję raz spotkać się na tenisowych kortach. W marcu 2021 roku spotkali się podczas turnieju w Dubaju. Wtedy w 69 minut Polak uporał się ze swoim rywalem, wygrywając 6:3, 6:4.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Powiedzieć, że drabinka Hurkacza w Madrycie nie należy do najłatwiejszych, to nic nie powiedzieć. Już w trzeciej rundzie może trafić na Bornę Coricia (20. ATP), a w czwartej potencjalnym rywalem mógłby być Holger Rune (7. ATP).

Zanim jednak do tego meczu dojdzie, to w czwartek Hubert Hurkacz wystąpi w pierwszym meczu turnieju deblowego w Madrycie. 26-latek wystąpi w parze z Benem Sheltonem przeciwko duetowi Lloyd Glasspool - Harri Heliovaara.