Fręch może dołączyć do Świątek i Linette. Został najważniejszy mecz w Madrycie

Magdalena Fręch (100. WTA) po ponad dwugodzinnym boju wygrała pierwszy mecz w eliminacjach do turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka pokonała 2:6, 6:3, 7:5 Olgę Danilović (136. WTA) i we wtorek powalczy o awans do drabinki głównej. W niej pewne miejsce mają Iga Świątek (1. WTA) i Magda Linette (19. WTA).

Za Magdaleną Fręch trzy tygodnie przerwy w rywalizacji na światowych kortach. Polka po raz ostatni w turnieju WTA zaprezentowała się na początku kwietnia w Charleston. Wówczas również nie przeszła kwalifikacji, przegrywając 3:6, 6:1, 6:7 w finale z Paulą Ormaecheą (177. WTA).

Magdalena Fręch poza drabinką w Madrycie. Porażka z niżej notowaną przeciwniczką

W poniedziałek Fręch rozpoczęła rywalizację na kortach w Madrycie przystępując do pierwszego meczu kwalifikacyjnego przeciwko Oldze Danilović. Spotkanie nie zaczęło się dla 25-latki najlepiej. W pierwszym secie zdołała wygrać tylko dwa gemy. Zakończył się on wynikiem 6:2, a Polka nie wyglądała na korcie najlepiej. Potwierdzały to też statystyki - Fręch miała zaledwie 60 procent punktów przy pierwszy serwisie przy 93 procentach jej rywalki.

Druga partia wyglądała już zupełnie inaczej. Polka dominowała na korcie i poprawiła swoją skuteczność. Choć set był bardziej wyrównany, to ostatecznie zakończył się wynikiem 6:3 i do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebne było trzecie rozdanie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W trzecim secie obie tenisistki wygrywały gemy niemal naprzemiennie. Zaczęło się od wygranej Polki, później wygrała Serbka i tak dalej. Na koniec górą była jednak Magdalena Fręch, która finałową partię wygrała 7:5 i tym samym we wtorek powalczy o awans do drabinki głównej. Jej rywalką będzie lepsza z pary Aliona Bolsova Zadoinov (64. WTA) - Diane Parry (106. WTA).

Turniej WTA w Madrycie. Iga Świątek zagra o kolejny tytuł, w walce także Magda Linette

Drabinka główna turnieju w Madrycie wystartuje już we wtorek 25 kwietnia. Iga Świątek przystąpi do rywalizacji od drugiej rundy, a tam jej rywalką będzie Emma Raducanu lub któraś z zawodniczek z kwalifikacji. To spotkanie odbędzie się w czwartek lub piątek (27 lub 28 kwietnia).

W Madrycie będzie rywalizowała także Magda Linette, która podobnie jak Świątek wkroczy do rywalizacji od drugiej rundy. Jej przeciwniczką będzie kwalifikantka lub grająca z dziką kartą Hiszpanka Marina Bassols Ribera. Mecz także odbędzie się w czwartek lub piątek.

Zapraszamy do śledzenia relacji i czytania treści związanych z turniejem na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej.