Radwańska zareagowała na sukces Świątek w Stuttgarcie. Pokazała, co myśli

Iga Świątek wygrała turniej w Stuttgarcie, za co zbiera zasłużone gratulacje. Na jej sukces zareagowała między innymi Agnieszka Radwańska, która zamieściła zdjęcie w mediach społecznościowych. Wiadomość jest krótka, ale treściwa.

Iga Świątek (1. WTA) w świetnym stylu powróciła do gry po kontuzji. Polska tenisistka obroniła tytuł na kortach ziemnych w Stuttgarcie. W finale wygrała 6:3, 6:4 z Aryną Sabalenką (2. WTA), którą pokonała także w zeszłorocznym finale niemieckiego turnieju. 

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Agnieszka Radwańska pogratulowała Idze Świątek wygranej w turnieju w Stuttgarcie

Sukces Świątek był szeroko komentowany przez dziennikarzy i ekspertów. Zareagowała na niego także Agnieszka Radwańska, która opublikowała zdjęcie w mediach społecznościowych. Widać na nim, że wspólnie z synem oglądała transmisję z meczu finałowego. Poza tym napisała "brawo, brawo" oraz "świetna robota", oznaczając 21-letnią tenisistkę. Dodała także emotikonę samochodu, zapewne nawiązując do nagrody, jaką otrzymuje się za zwycięstwo w turnieju.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie jest tajemnicą, że Świątek i Radwańska mają dobre relacje. Można to było dostrzec, chociażby przy okazji imprezy charytatywnej "Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", w której wystąpiła finalistka Wimbledonu z 2012 roku. Wtedy rozegrały pokazowy set, w którym zwyciężyła starsza z nich, poza tym obie zagrały w mikście, gdzie stworzyły pary z ukraińskimi tenisistami. Radwańska była też współkapitanką reprezentacji Polski podczas rozegranego na przełomie 2022 i 2023 roku United Cup.

Teraz Iga Świątek szykuje się do kolejnych startów na kortach ziemnych. Już niebawem wystartuje w turnieju w Madrycie, a później czekają ją zawody w Rzymie oraz Rolland Garros - w obu będzie bronić tytułów z zeszłego sezonu.

Więcej o: