Kiedy kolejny mecz Igi Świątek? Nie będzie miała nawet chwili odpoczynku [TERMINARZ]

Iga Świątek jest nie do zatrzymania. Po dłuższej absencji spowodowanej kontuzją Polka wzięła udział w turnieju WTA 500 i w Stuttgarcie obroniła tytuł, pokonując w finale Arynę Sabalenkę (2. WTA) 6:3, 6:4. Sprawdzamy, kiedy jeszcze w tym roku będzie okazja, aby zobaczyć najlepszą tenisistkę świata w akcji.

Iga Świątek z powodu urazu żebra, którego doznała w Indian Wells, musiała zrezygnować z uczestnictwa w Miami Open, na którym walczyłaby o obronę mistrzostwa. Jak widać, po występie w Stuttgarcie, głód gry po takiej przerwie w polskiej tenisistce jest ogromny. Szansa na kolejne trofeum już niedługo.

Kiedy kolejny mecz Igi Świątek? Najbliższa okazja jeszcze w kwietniu

Triumf w Stuttgarcie jest dla Polki drugim turniejowym zwycięstwem w tym roku. Wcześniej tytuł zdobyła w lutym w Dosze podczas turnieju WTA 500. Wówczas w finale w dwóch setach pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę 6:3, 6:0 i obroniła mistrzostwo sprzed roku.

Wcześniej walczyła jeszcze w Australian Open, gdzie w czwartej rundzie przegrała z Kazaszką Jeleną Rybakiną 4:6, 4:6. Po Dosze wystąpiła jeszcze w WTA 1000 w Dubaju, ale przegrała w finale z Barborą Krejcikovą 4:6, 2:6 oraz w Indian Wells, gdzie ponownie na jej drodze stanęła Rybakina, która zwyciężyła z Polką w półfinale 6:2, 6:2.

Następny turniej Świątek tuż za rogiem. Będzie broniła tytułu

Następnie przyszedł uraz i rezygnacja z gry w Miami Open. Z tego powodu Polki zabrakło też na meczu z Kazachstanem w ramach Billie Jean King Cup. Po takiej przerwie Świątek świetnie weszła w turniej w Stuttgarcie, który był dla niej pierwszą imprezą na kortach ziemnych w tym roku.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Polka w I rundzie dostała wolny los, więc zmagania rozpoczęła od drugiego etapu turnieju, gdzie bezproblemowo pokonała Chinkę Qinwen Zheng (25. WTA) 6:1, 6:4. W trzeciej rundzie trafiła na reprezentantkę Czech Karolinę Pliskovą (17. WTA), która sprawiła problem Polce, wygrywając pierwszego seta 6:4. Świątek nie dała rywalce większego pola do popisu i kolejne dwa sety wygrała 6:1 i 6:2. Półfinał natomiast nie potrwał za długo, bo już po 17 minutach przy stanie 3:0 dla Igi Świątek jej rywalka, Ons Jabeur (4. WTA), skreczowała przez kontuzję łydki.

Najbliższą okazją na oglądanie Świątek w akcji będą turnieje WTA 1000 w Madrycie, a następnie w Rzymie. We Włoszech Polka będzie broniła tytułu.