Sukces polskiej tenisistki w Stuttgarcie. Otarła się o niesamowity wynik

Polska tenisistka Alicja Rosolska grająca w duecie z Miriam Kolodziejovą z Czech wygrały z Chinkami Yifan Xu i Zhaoxuan Yang 3:6, 6:2, 10-4 w pierwszej rundzie debla turnieju tenisowego WTA w Stuttgarcie.

Następnymi rywalkami Rosolskiej i Kolodziejovej będą Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Meksykanka Giuliana Olmos. Mecz kolejnej rundy z udziałem Rosolskiej odbędzie się w czwartek. Rosolska jest jedyną Polką w turnieju deblowym. W czwartek w drugiej rundzie singla wystąpi liderka światowego rankingu Iga Świątek. Broniąca tytułu tenisistka z Raszyna zmierzy się z Chinką Qinwen Zheng.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Wygrana Alicji Rosolskiej w Stuttgarcie

W meczu Rosolskiej nie brakowało emocji, a kwestia awansu rozstrzygnęła się dopiero w super tie-breaku. W decydującej partii wręcz rozgromiły rywalki, prowadziły już 6-0 po efektownym smeczu Polki, która przypadkowo trafiła wtedy jedną z przeciwniczek. Polka i Czeszka otarły się o niezwykły w tej formule gry wynik 10-0, ale Chinki od niekorzystnego dla siebie stanu 0-9, ugrały jednak swoje na pożegnanie z turniejem.

Sukces jest tym cenniejszy, że Rosolska z partnerką nie były faworytkami. Obie zajmują w światowym rankingu deblistek miejsca w czwartej i szóstej dziesiątce (40. i 52.) podczas gdy ich przeciwniczki są w tym samym zestawieniu znacznie bliżej topu (19. i 25.). Następne rywalki, Nicole Melichar-Martinez i Giuliana Olmos także są w rankingu wyżej.

W poprzedniej edycji tego turnieju Świątek triumfowała. Polka będzie miała szansę obronić tytuł sprzed roku, gdy w finale pokonała 6:2, 6:2 Białorusinkę, Arynę Sabalenkę (2. WTA). Transmisję z tego pojedynku fani będą mogli obejrzeć za darmo w internecie. Spotkanie to zaplanowane jest na 20 kwietnia. Decyzję o darmowej transmisji podjął właściciel praw telewizyjnych w Polsce - telewizja CANAL+.

Więcej o: