Kosmiczna wymiana w meczu Hurkacza. Tenisowy maraton. Cios za cios [WIDEO]

Hubert Hurkacz i Laslo Djere stoczyli na korcie w Monte Carlo pojedynek trwający ponad trzy godziny. Wpływ na to miały dość długie wymiany, a przy jednej z nich naliczono aż 40 podań.

W starciu Hurkacza z Djere wszystkie trzy sety zakończyły się tie-breakiem. Lepszy w meczu okazał się polski tenisista, który wygrał 6:7(5), 7:6(5), 7:6(5). Serb postawił trudne, wymagające warunki, co potwierdza długa akcja z tie-breaku drugiego seta.

40 podań w jednej wymianie w meczu Hurkacza

Hurkacz przegrał pierwszego seta i gdyby uległ Serbowi w drugiej partii, pożegnałby się z turniejem w Monte Carlo już w pierwszej rundzie. Polak nie jest ostatnio w najlepszej formie i to było widać w niedzielnym spotkaniu, kiedy nie grał na równym poziomie i dawał się zdominować na korcie. Ale rywal nie wykorzystywał w pełni jego słabszych momentów, dlatego też mieliśmy trzy tie-breaki.

Przy stanie 4:4 w tie-breaku drugiego seta mieliśmy najdłuższą wymianę w tym pojedynku. Trwała ona prawie minutę. W tym czasie obaj tenisiści wymienili aż 40 podań. Trudno było przewidzieć, kto zdobędzie punkt. Obaj zawodnicy szukali różnych rozwiązań, ale nikt nie mógł zaskoczyć ani silnym forhendem, ani odrzucającym bekhendem, ani podciętą piłką.

W pewnym momencie Hurkacz zagrał szybszą piłkę z forhendu. Djere odpowiedział, ale to nie było czyste zagranie, posłał piłkę na aut i tym samym ta piekielnie długa wymiana zakończyła się pomyślnie dla Polaka. Hurkacz wyszedł wówczas na prowadzenie w tie-breaku 5:4. Co prawda przegrał następną wymianę, ale kolejne dwie padły jego łupem, dzięki czemu wygrał seta i uratował spotkanie.

To była męcząca wymiana dla obu tenisistów. Po zdobytym punkcie Hurkacz zareagował tak, jakby poczuł ulgę. Polak i Serb otrzymali głośne brawa od kibiców na trybunach.

Hurkacz awansował do drugiej rundy w Monte Carlo po ponad 200 minutach gry. Poniedziałek jest dla niego dniem przerwy. W następnym meczu zmierzy się ze zwycięzcą starcia Sebastian Baez - Jack Draper.