Wielka rywalka zachwycona ofertą Igi Świątek. Od razu odpowiedziała

Ons Jabeur zapowiedziała, że chętnie wystąpi w pokazowym meczu deblowym z Igą Świątek i Mikaelą Shiffrin. Ponadto Tunezyjka zaprosiła do udziału amerykańską piłkarkę Alex Morgan. Gdyby ta się zgodziła, wydarzenie miałoby iście gwiazdorską obsadę.

Iga Świątek kilka dni temu otrzymała od Mikaeli Shiffrin propozycję wspólnej gry w pokazowym meczu deblowym. Tenisistka zgodziła się, zapytała także o to, czy spotkanie ma się odbyć z udziałem publiczności. - O ile nie będę posyłała piłek w tłum. Jestem bardzo kiepska w serwowaniu - odparła Amerykanka.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Iga Świątek może zagrać w wyjątkowym meczu. Doborowe towarzystwo

Polka i Amerykanka dogadały się w kwestii wspólnej gry, ale musiały znaleźć rywalki skłonne wziąć udział w nietypowym spotkaniu. Świątek zaproponowała, aby była to Ons Jabeur, piąta zawodniczka rankingu WTA. Ta niemal natychmiast się zgodziła i była zachwycona pomysłem. "Możecie na mnie liczyć" - napisała na Twitterze.

Tunezyjka wskazała też sportsmenkę, z którą mogłaby stworzyć parę deblową. We wpisie oznaczyła znaną amerykańską piłkarkę Alex Morgan. "Chcesz ze mną zagrać? Jak tam twój serwis?" - dodała, nawiązując do wymiany zdań pomiędzy Świątek a Shiffrin.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Morgan na razie nie odpowiedziała na tę propozycję, ale gdyby się zgodziła, można by mówić o "Meczu Gwiazd". Świątek to aktualna liderka rankingu WTA, w dorobku ma 12 tytułów, w tym trzy wielkoszlemowe. Jabuer jeszcze niedawno była wiceliderką zestawienia, w trakcie kariery wygrała trzy turnieje. Shiffrin to rekordzistka wszech czasów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim (88 triumfów w zawodach), poza tym wielkokrotna medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Morgan ma w dorobku choćby dwa złota MŚ oraz jedno IO.

21-letnia tenisistka już kilka miesięcy temu brała udział w podobnym wydarzeniu. Chodzi o imprezę "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", podczas której wystąpiła w parze z Ukraińcem Martynem Pawelskim. Wówczas pokonali duet Agnieszka Radwańska - Serhij Stachowski.

Więcej o: