Pokazali, co Kvitova zrobiła po finale w Miami. Klasy nie kupisz [WIDEO]

Petra Kvitova pokazała klasę na korcie w finale turnieju w Miami, ale już po zakończeniu meczu zabrakło jej zdecydowanie taktu. Boleśnie przekonała się o tym mała dziewczynka.

Petra Kvitova (10. WTA) w sobotni wieczór nieco niespodziewanie wygrała turniej WTA 1000 w Miami. W finałowym pojedynku czeska tenisistka po bardzo dobrzej grze pokonała Jelenę Rybakinę (Kazachstan, 7. WTA) 7:6 (14:12), 6:2. Był to dla niej 30. wygrany turniej w karierze.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Niegrzeczne zachowanie Kvitovej. Zabrakło jej klasy. Mała dziewczynka rozczarowana

Petra Kvitova pokazała klasę na korcie. Potem tej klasy już jej jednak zabrakło. Zaraz po zakończeniu meczu z Rybakiną, poszła świętować triumf do swojego sztabu szkoleniowego. Na barierce przy trybunach obok jednego z trenerów była również mała dziewczynka z mamą. Obie podeszły blisko Kvitovej. Dziewczynka prosiła o autograf na piłce tenisowej. W tym momencie Petra Kvitova tylko machnęła ręką, zamiast złożyć podpis na piłce i odeszła.

Po kilku sekundach wróciła i wtedy dziewczynka z mamą znów spróbowały zdobyć autograf. Wtedy Czeszka znów machnęła kilka razy ręką. Zrobiła to jeszcze bardziej dobitnie, niż za pierwszym razem. Mało tego, mężczyzna, który chwilę wcześniej ściskał się z Czeszką, położył dłoń na ramieniu dziewczynki i lekko ją odepchnął. Całe zdarzenie pokazała oficjalna strona WTA.

Takie zachowanie Kvitovej spotkało się ze sporą krytyką internautów. Niektórzy z nich piszą o "lekceważeniu", "żałosnym zachowaniu", "nie do przyjęcia".

Kvitova po wygranej w Miami awansowała na dziesiąte miejsce w rankingu WTA oraz na piątą pozycję w rankingu WTA Race.

Więcej o: