Zmiana w reprezentacji Polski. Wiadomo już, kto zastąpi Świątek. To nadzieja polskiego tenisa

Iga Świątek z powodów zdrowotnych nie zagra w meczu z Kazachstanem w ramach Billie Jean King Cup. Jej miejsce w reprezentacji Polski zajęła 17-letnia Weronika Ewald. Nadzieja polskiego tenisa pokazała się już z dobrej strony w juniorskim Australian Open.

Iga Świątek (1. WTA) wycofała się z turnieju WTA 1000 w Miami, gdzie miała bronić tytułu, z powodu problemów zdrowotnych. - Niestety, ciągle odczuwam duży ból i dyskomfort i nie jestem w stanie w tym momencie grać - poinformowała w mediach społecznościowych. Polka dodała, że z tego powodu nie pomoże również drużynie podczas rywalizacji w Billie Jean King Cup.

Zobacz wideo Robert Lewandowski tłumaczy się ze straty, po której mogliśmy stracić gola

Ewald zastąpi Świątek w meczu BJK Cup z Kazachstanem. Jej kariera nabiera rozpędu

Rezygnacja Świątek jest sporym osłabieniem drużyny przed meczem z Kazachstanem, który zostanie rozegrany w dniach 14-16 kwietnia. Liderka światowego rankingu miała rywalizować razem z Magdą Linette (19. WTA), Magdaleną Fręch (105. WTA), Weroniką Falkowską (254. WTA) i Alicją Rosolską. W tym wypadku kapitan Dawid Celt zdecydował się powołać w miejsce Świątek wielką nadzieję polskiego tenisa, Weronikę Ewald (1175. WTA). 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

17-latka ma już na koncie kilka medali mistrzostw Polski. W tym roku zanotowała bardzo dobry występ w juniorskim Australian Open, w którym dotarła do ćwierćfinału. Teraz dostanie szansę na debiut w drużynie narodowej.

Iga Świątek podczas turnieju w Indian Wells, marzec 2023 Legenda tenisa zaczęła mówić o Świątek. Niepokojące słowa. "Rywalki to czują"

Ewald w jednym z wywiadów wyznała, że miała już okazję trenować ze Świątek. Była pod wrażeniem liderki rankingu WTA. -  Spotkanie z Igą było szczególne. (...) Zainspirowała mnie podejściem do treningu. Wyglądała, jakby grała najważniejszy mecz w życiu. Trenowała absolutnie na 100 procent, nie odpuszczała żadnej piłki. Jej trening nie kończył się na korcie. Przykładała też wagę do rozciągania i odnowy biologicznej. Widziałam z bliska jej determinację i to, jak przykładała się do każdego elementu - przyznała.

Miami Open Tennis Kosztowna porażka Hurkacza. Wypadnie z TOP 10 rankingu ATP

Więcej o: