Wielka nadzieja rosyjskiego tenisa zmienia obywatelstwo

Warwara Graczowa po turnieju w Miami będzie chciała sfinalizować proces uzyskania francuskiego obywatelstwa. 22-latka od 2016 roku trenuje we Francji i niedługo będzie mogła występować pod jej flagą.

Warwara Graczowa (54. WTA) w niedzielę pokonała Magdalenę Fręch (105. WTA) 6:1, 6:2 i awansowała do 1/8 finału tegorocznego turnieju w Miami. Rosjanka w ostatnich tygodniach jest w bardzo dobrej formie. W Austin przegrała dopiero w finale, eliminując po drodze Magdę Linette (19. WTA). Z kolei w Indian Wells uległa 3:6, 0:6 z późniejszej triumfatorce Jelenie Rybakinie (7. WTA).

Zobacz wideo Ślepsk Malow Suwałki odpada z rywalizacji o play-off. Komentarz trenera Dominika Kwapisiewicza

Warwara Graczowa może być jak Jelena Rybakina. Też zamierza zmienić obywatelstwo

Dobre wyniki Graczowej sprawiły, że od trzeciego kwietnia znajdzie się w czołowej 50. rankingu WTA. Dziennik "L'Equipe" poinformował, że 22-latka, która od 2016 roku trenuje w Cannes we Francji, w najbliższym czasie ma załatwić wszelkie formalności, żeby uzyskać francuski paszport. Przyjęcie przez Graczową francuskiego obywatelstwo mocno wzmocniłoby reprezentację tego kraju w kobiecym tenisie. Oprócz Caroline Garcii (4. WTA) Francuzi mają jeszcze tylko dwie tenisistki w setce rankingu. To Alize Cornet (66. WTA) i Oceane Dodin (93. WTA).

Hiszpańska "Marca" przytoczyła za to ciekawostkę, według której w zeszłym roku wiceprezes Kazachskiej Federacji Tenisowej Jurij Polskij przyznał, że wpłynęło ponad 30 próśb rosyjskich graczy o zmianę paszportu na kazachski. Najsłynniejszym takim przykładem jest pochodząca z Moskwy Jelena Rybakina, która przyjęła kazachskie obywatelstwo w 2018 roku i pod tą flagą wygrała Wimbledon w ubiegłym roku.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

W poniedziałkowym meczu 1/8 finału Miami Open Warwara Graczowa zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą (12. WTA).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.