Rosjanka pokazała się w koszulce Spartaka. Wywołała burzę, a teraz się tłumaczy

Anastasija Potapowa (26. WTA) odniosła się do kontrowersyjnych wydarzeń sprzed dwóch tygodni, kiedy to pojawiła się na korcie w koszulce Spartaka Moskwa. W kolejnych dniach wybuchła prawdziwa burza medialna. - Nie było w tym żadnych politycznych intencji - zadeklarowała tenisistka.

Potapowa w przegranym meczu z Jessicą Pegulą (3. WTA) podczas Indian Wells pojawiła się na korcie w koszulce Spartaka Moskwa. To wywołało wielką burzę w mediach oraz tenisowym środowisku. Do postępowania Rosjanki odniosła się m.in. Iga Świątek (1. WTA). -  Nie powinna w takich czasach pokazywać swoich poglądów w ten sposób. Nawet jeśli jest fanką tej drużyny. Porozmawiałam o tym z WTA - przyznała stanowczo najlepsza rakieta świata.

Zobacz wideo Szczęsny tłumaczy porażkę: Czesi nas zdominowali ficzyznie

Anastasija Potapowa zaskoczona. "Żadnych intencji"

Podczas Miami Open Potapowa zdecydowała się odpowiedzieć na kontrowersje wokół jej osoby i wydarzeń sprzed kilkunastu dni. Zaznaczyła, że nie była to żadna prowokacja. - Byłam zaskoczona powstałym zamieszaniem, ponieważ nie było w tym żadnych politycznych intencji - powiedziała.

Jessica Pegula po awansie w Miami Linette poznała kolejną rywalkę w Miami. To będzie wielki hit o ćwierćfinał

21-latka dodała, że jest po prostu fanką rosyjskiego klubu, stąd taki manifest. - Jestem wielką fanką Spartaka, odkąd skończyłam dziesięć lat. Mój ojciec był wśród budowniczych stadionu tego zespołu, więc siłą rzeczy jestem bardzo związana z klubem - dodała.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jeszcze podczas trwania Indian Wells do sprawy odniósł się agent Potapowej. - Co tu komentować? Anastasija po prostu jest fanką tego zespołu i go wspiera, o czym wielokrotnie mówiła w wywiadach - tłumaczył.

Miami, 25.03.2023. Magda Linette podczas meczu z Victorią Azarenką na turnieju Miami Open. Polka wygrała 2:1 Linette idzie w Miami jak burza. Kolejny awans po dreszczowcu

Anastasija Potapowa modli się o Wimbledon. Marzy o turnieju

Potapowa odniosła się także do zbliżającego się Wimbledonu. 21-latka przyznała, że marzy o zagraniu na tym turnieju. - Marzę o tym, ponieważ to jeden z moich ulubionych turniejów w sezonie. Mogę się tylko modlić, by móc pojawić się w Londynie - przyznała Rosjanka.

Więcej o: