Linette poznała kolejną rywalkę w Miami. To będzie wielki hit o ćwierćfinał

Jessica Pegula będzie kolejną rywalką Magdy Linette w turnieju WTA 1000 w Miami. Trzecia rakieta świata pokonała w III rundzie 6:1, 7:6(7-0) Danielle Collins. Mecz o ćwierćfinał imprezy będzie pierwszym spotkaniem Polki i Amerykanki.

Magda Linette (19. WTA) prezentuje się z bardzo dobrej strony w turnieju WTA 1000 w Miami. W meczu otwarcia pokonała 6:3, 6:4 Rosjankę Jewgieniję Rodinę (369. WTA). W III rundzie Polka stoczyła z kolei wyrównany bój z Wiktorią Azarenką (16. WTA), pokonując byłą liderkę rankingu WTA 7:6(7-3), 2:6, 6:4. Niedługo później poznała rywalkę, z którą powalczy o ćwierćfinał imprezy.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Linette-Pegula o ćwierćfinał turnieju w Miami. Będzie to ich pierwsze spotkanie 

Będzie nią Jessica Pegula (3. WTA). Amerykanka w III rundzie zmierzyła się z rodaczką Danielle Dollins (30. WTA). Trzecia rakieta świata już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, a po utrzymanym podaniu wyszła na 2:0. Choć po chwili Collins wygrała gema serwisowego do zera, nic więcej nie zdołała już zdziałać. Pegula wygrała cztery następne gemy, notując kolejne dwa przełamania i triumfując 6:1.

Miami Open Tennis Trzy tie-breaki i pięć meczboli obronionych! Hubert Hurkacz w III rundzie w Miami

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Obie zawodniczki pewnie utrzymywały podania, choć Pegula już w drugim gemie miała dwie szanse na przełamanie. Wyrównana gra trwała aż do końca seta. Prowadząca 6:5 Pegula mogła zamknąć mecz w dwunastym gemie, ale nie wykorzystała trzech piłek meczowych przy podaniu rywalki. To doprowadziło do tie-breaka, w którym Collins nie miała już nic do powiedzenia. Wyżej notowana Amerykanka rozbiła ją 7-0, wygrywając całe spotkanie i awansując do IV rundy.

Teraz Pegulę czeka starcie z Linette. Będzie to dopiero pierwszy pojedynek obu tenisistek. Choć faworytką będzie Amerykanka, Polka zdążyła już udowodnić, że potrafi grać z zawodniczkami ze światowej czołówki. Mecz, którego stawką będzie ćwierćfinał turnieju w Miami, odbędzie się w poniedziałek 27 marca. Godzina nie jest jeszcze znana.

Coco Gauff i Anastasija Potapowa Gauff sensacyjnie odpada z Miami Open. A miała wygraną na wyciągnięcie ręki

Więcej o: