Linette idzie w Miami jak burza. Kolejny awans po dreszczowcu

To był dzień Magdy Linette w turnieju WTA 1000 w Miami. Polka chwilę po wywalczeniu awansu w singlu wygrała mecz I rundy debla w parze z Amerykanką Bernardą Perą. Polsko-amerykański duet pokonał 6:4, 2:5, 10-5 kanadyjsko-brazylijską parę Gabriela Dabrowski/Luisa Stefani.

Magda Linette (19. WTA) spisuje się bardzo dobrze w turnieju WTA 1000 w Miami. W meczu otwarcia pokonała 6:3, 6:4 Rosjankę Jewgieniję Rodinę (369. WTA). W III rundzie stoczyła z kolei wyrównany, trzysetowy bój Białorusinką Wiktorią Azarenką (16. WTA). Po dwuipółgodzinne walce Polka wygrała 7:6(7-3), 2:6, 6:4, notując pierwsze zwycięstwo nad byłą liderką rankingu WTA. Dobrą passę podtrzymała później w grze podwójnej.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Linette zachwyca w Miami. Polka jak na razie jest niepokonana 

Linette występuje w deblu w parze z Amerykanką Bernardą Perą. W I rundzie ich rywalkami była grająca z "dziewiątką" kanadyjsko-brazylijska para Gabriela Dabrowski/Luisa Stefani. Polka i Amerykanka rozpoczęły bardzo dobrze, przełamując rywalki już w drugim gemie i odskakując na 3:0. Kolejne gemy wygrywały pary podające, co przybliżało prowadzące do zwycięstwa. Choć w dziewiątym gemie rywalki zdołały zanotować przełamanie powrotne, nie zmieniły losów tej partii. Linette i Pera szybko odwdzięczyły się drugim przełamaniem, które dało im zwycięstwo 6:4.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Miami Open Tennis Trzy tie-breaki i pięć meczboli obronionych! Hubert Hurkacz w III rundzie w Miami

Druga partia rozpoczęła się od wygranego gema serwisowego przez polsko-amerykański duet. Później kontrolę na korcie przejęły jednak Dabrowski i Stefani, wygrywając cztery gemy z rzędu i wychodząc na 4:1 z dwoma przełamaniami. Linette i Pera co prawda szybko zaliczyły przełamanie powrotne, ale rywalki od razu odwdzięczyły się tym samym. Kanadyjsko-brazylijski duet zakończył partię wygranym gemem serwisowym i zwycięstwem 6:2.

O losach zwycięstwa decydował super tie-break. Linette i Pera zanotowały rewelacyjny początek i szybko zbudowały przewagę, odskakując na 8-1. Po chwili, przy stanie 9-3, miały już pierwszą piłkę meczową. Niedługo później było już po meczu. Polka i Amerykanka wykorzystały trzeciego meczbola, wygrywając 10-5 i awansując do II rundy. 

Coco Gauff i Anastasija Potapowa Gauff sensacyjnie odpada z Miami Open. A miała wygraną na wyciągnięcie ręki

Linette i Pera o awans do ćwierćfinału zmierzą się z niemiecko-rosyjskim duetem Laura Siegemund/Wiera Zwonariowa. Mecz ten odbędzie się w niedzielę 26 marca, a początek zaplanowano w okolicach godziny 20:00.

Więcej o: