Znamy godzinę meczu Linette o 1/8 finału. Absolutny hit. Dobre wieści dla Polaków

Magda Linette (19. WTA) jako jedyna polska tenisistka występuje na tegorocznym Miami Open. W III rundzie zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką (16. WTA). Organizatorzy poinformowali, że spotkanie odbędzie się w sobotę w godzinach popołudniowych. Hurkacz również zagra w dogodnej porze dla polskich kibiców.

Polka po pokonaniu rosyjskiej tenisistki Jewgieniji Rodiny (369. WTA) zagra w meczu o 1/8 finału z Wiktorią Azarenką, czyli dwukrotną triumfatorką Australian Open. Spotkanie zapowiada się jako jedno z najciekawszych w III rundzie WTA 1000 w Miami. 

Zobacz wideo Iga Świątek niszczy marzenia rywalek. Coś niebywałego

Znamy godzinę hitu w Miami Open. Linette zagra z Azarenką w dogodnej porze dla polskich kibiców

Po fantastycznym wyniku, jakim była gra w półfinale Australian Open, Magda Linette walczy w turnieju WTA 1000 w Miami. W pierwszej rundzie dostała wolny los i oczekiwała na rywalkę. Okazała się nią Jewgienija Rodina, która wygrała 6:3, 6:4 z Amerykanką Bernardą Perą (37. WTA). Linette pokonała Rosjankę 6:3, 6:4.

Teraz zmierzy się z Wiktorią Azarenką, która do trzeciego etapu rozgrywek dostała się dzięki zwycięstwu 6:3, 6:1 z Włoszką Camilą Giorgi (44. WTA). Organizatorzy turnieju poinformowali o tym, że spotkanie obu pań odbędzie się w sobotę 25 marca jako drugi mecz tego dnia od godziny 16:00 czasu polskiego na korcie Butcha Buchholza (około 18:00).

Zawodniczki w przeszłości spotkały się dwukrotnie i w obu przypadkach górą była Białorusinka. Pierwszy raz grały przeciwko sobie w 2016 roku w Miami Open, natomiast drugi ich mecz miał miejsce rok temu w Indian Wells, gdzie Linette skreczowała w drugiej partii.

Wiadomo już także, że spotkanie Hubert Hurkacza z Thanasisem Kokkinakisem rozpocznie się w sobotę jako trzeci mecz od godz. 16:00 czasu polskiego (około 19:30). 

Przed turniejem jedną z jego faworytek była Iga Świątek, która jednak zdecydowała się wycofać z zawodów z powodu problemów zdrowotnych. Pierwsza rakieta WTA ogłosiła to poprzez media społecznościowe "Niestety, ciągle odczuwam duży ból i dyskomfort i nie jestem w stanie w tym momencie grać. Potrzebuję przerwy, by wyzdrowieć i muszę zrezygnować z Miami Open i Billie Jean King Cup" - napisała.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.