Wielki gest rywalki Igi Świątek. Wspaniałe sceny. Nie mógł uwierzyć w swoje szczęście [WIDEO]

Paula Badosa podczas czwartkowego meczu w turnieju WTA 1000 w Miami zyskała ogromną sympatię kibiców. Hiszpanka w trakcie przerwy medycznej rywalki wręczyła mężczyźnie od podawania piłek rakietę, aby z nim poodbijać. Zawodniczka, chcąc dogrzać organizm, spełniła wielkie marzenie.

Paula Badosa (21. WTA) wywalczyła w czwartek awans do III rundy turnieju WTA 1000 w Miami. Hiszpanka w pierwszym meczu zmierzyła się z Niemką Laurą Siegemund (114. WTA). Znacznie niżej sklasyfikowana zawodniczka sprawiła faworytce niespodziewane problemy. Spotkanie trwało prawie aż trzy godziny i zakończyło się zwycięstwem Badosy 7:6(7-2), 4:6, 6:2.

Paula Badosa zaskoczyła mężczyznę od podawania piłek. Kilka wymian i owacje kibiców

Hiszpanka zaimponowała kibicom nie tylko grą przeciwko rywalce. Przy prowadzeniu 3:0 z trzecim secie Siegemund poprosiła o przerwę medyczną i pomoc masażysty. Badosa postanowiła wykorzystać przedłużającą się przerwę w nietypowy sposób. Wręczyła rakietę mężczyźnie odpowiedzialnemu za podawanie piłek, aby z nią poodbijał. Po początkowym zdziwieniu na twarzy mężczyzny pojawił się szeroki uśmiech.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Sytuacja sprawiła ogromną radość samemu zainteresowanemu, który zaprezentował się z całkiem dobrej strony. Była to też świetna rozgrywka dla zgromadzonej publiczności, która dopingowała mężczyźnie. Po kilku wymianach nie zabrakło tradycyjnego podania dłoni i oklasków kibiców. Nagranie ukazujące te obrazki stało się hitem internetu.

Badosę w III rundzie turnieju w Miami czeka trudne zadanie. Zmierzy się z Kazaszką Jeleną Rybakiną (7. WTA), czyli triumfatorką zakończonego w niedzielę turnieju w Indian Wells. Hiszpanka rywalizowała również w grze podwójnej, gdzie jej partnerką była Ons Jabeur (5. WTA). Hiszpańsko-tunezyjski duet odpadł jednak już w I rundzie, przegrywając w czwartek 4:6, 4:6 z kazasko-amerykańską parą Anna Danilina/Asia Muhammad.