Imponujący zarobek Linette. Tyle zgarnęła za awans do kolejnej rundy w Miami Open

Magda Linette wygrała 6:3, 6:4 z Jewgieniją Rodiną w swoim pierwszym meczu turnieju WTA 1000 w Miami. Dzięki temu awansowała do III rundy i zapewniła sobie nagrodę pieniężną w wysokości ponad 200 tysięcy złotych. A jeśli pokona kolejne rywalki, będzie mogła zarobić jeszcze więcej.

Magda Linette (19. WTA) w poprzednich tygodniach była w nieco gorszej dyspozycji. Zarówno z zawodów w Austin, jak i w Indian Wells odpadła już po pierwszym meczu. Teraz liczyła, że uda jej się pokazać z lepszej strony w turnieju WTA 1000 Miami, gdzie po wycofaniu się Igi Świątek (1. WTA) jest jedyną przedstawicielką naszego kraju.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Magda Linette awansowała do III rundy turnieju w Miami. To dało jej pokaźny zarobek

Polka znalazła się w gronie rozstawionych zawodniczek, przez co w I rundzie dostała wolny los. W kolejnej rywalizowała z Jewgieniją Rodiną (369. WTA), która wcześniej pokonała 6:3, 6:4 Amerykankę Bernardę Perę (37. WTA).

Linette nie dała Rodinie większych szans i pewnie wygrała 6:3, 6:4, mecz trwał godzinę i 26 minut. "Zgodnie z przypuszczeniami, było dużo swobody przy returnie, bo rywalka słabo serwowała. Mecz pod kontrolą, pewne zwycięstwo" - komentowali jej zwycięstwo eksperci. Dzięki temu 31-latka awansowała do III rundy, co oznacza, że za udział w turnieju zarobi co najmniej 55,8 tysiąca dolarów, czyli 241,2 tys. złotych.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeszcze większe pieniądze czekają na Polkę w kolejnych rundach turnieju. Za awans do IV rundy może zgarnąć blisko 97 tys. dol., za ćwierćfinał 184,5 tys. dol, a za półfinał 352,6 tys. dol. Awans do finału wyceniono na 662,4 tys. dol., a końcowe zwycięstwo na 1,262 mln dol. Warto dodać, że kwoty są identyczne w przypadku rywalizacji kobiet i mężczyzn.

W III rundzie turnieju WTA w Miami Magda Linette zagra z Wiktorią Azarenką (16. WTA). Ta w II rundzie pokonała 6:3, 6:1 Włoszkę Camilę Giorgi (44. WTA).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.