Świątek osłabi reprezentację Polski. Straci też dwie szanse rewanżu na wielkiej rywalce

Iga Świątek nie wystąpi w turnieju WTA 1000 w Miami oraz w meczu z Kazachstanem w ramach Billie Jean King Cup. Jej nieobecność jest sporym osłabieniem reprezentacji Polski. Liderka światowego rankingu straciła również dwie okazje, aby pokonać jedną z najgroźniejszych rywalek, Jelenę Rybakinę.

- Wiecie, że w i po Doha, zmagałam się z ostrą infekcją. Byłam dopuszczona do gry, ale silny epizod kaszlowy doprowadził do urazu żebra. [...] W ostatnich dniach analizowaliśmy dane, a mój lekarz przygotował diagnozę. Niestety, ciągle odczuwam duży ból i dyskomfort i nie jestem w stanie w tym momencie grać - napisała w środę w mediach społecznościowych Iga Świątek (1. WTA). Polka nie wystąpi tym samym w turnieju WTA 1000 w Miami, gdzie miała bronić tytułu.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Nie będzie hitowego starcia Igi Świątek z Jeleną Rybakiną w Billie Jean King Kup

Problemy zdrowotne Świątek są też bardzo złą informacją w kontekście walki w Billie Jean King Cup. Liderka światowego rankingu znalazła się z polskiej kadrze na mecz z Kazachstanem, zaplanowany w dniach 14-16 kwietnia. 21-latka jest niekwestionowaną liderką reprezentacji, a jej nieobecność może wyraźnie wpłynąć na wynik końcowy. Nie wiadomo jeszcze czy kapitan kadry Dawid Celt zdecyduje się powołać kogoś na jej miejsce. 

Tym samym najważniejszą zawodniczką w polskiej kadrze będzie Magda Linette (19. WTA), która po półfinale Australian Open nie prezentuje już niestety tak wysokiej formy. Oprócz niej w polskich barwach zaprezentują się Magdalena Fręch (105. WTA), Weronika Falkowska (254. WTA) oraz Alicja Rosolska.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dubai Tennis Championships Ile Świątek będzie "kosztował" brak występu w Miami? Największa rywalka zaciera ręce

Nieobecność Świątek w Miami i BJK Cup przekreśla również dwie szansę na rewanż na Rybakinie. Liderka reprezentacji Kazachstanu stała się w tym sezonie przeszkodą nie do pokonania dla Polki. Najpierw pokonała liderkę światowego rankingu w IV rundzie Australian Open. Kilka dni temu Rybakina okazała się z kolei lepsza w półfinale turnieju w Indian Wells, oddając rywalce jedynie cztery gemy.

Obie zawodniczki mogły się ponownie spotkać w ćwierćfinale turnieju w Miami. Mecz Świątek z Rybakiną z pewnością byłby również największym hitem rywalizacji w BJK Cup. Do obu spotkań niestety nie dojdzie i Polka będzie musiała poczekać nieco dłużej na kolejne okazje na pokonanie Kazaszki w trwającym sezonie. 

Eugenie Bouchard Słynna tenisistka wrzuciła dwa zdjęcia i fani oszaleli. "Jasna cholera" - komentuje koleżanka

Więcej o: