Iga Świątek będzie miała kolejną rywalkę. Wielki powrót. Namiesza

28-letnia Elina Switolina wraca na kort po rocznej przerwie spowodowanej m.in. macierzyństwem. Ukrainka weźmie udział w kwietniowym turnieju WTA w Charleston. Ukrainka może namieszać w czołówce, co oznacza, że Idze Świątek przybędzie poważna rywalka.

"Teraz moje ciało sobie nie radzi i potrzebuję przerwy" - napisała 30 marca 2022 roku w mediach społecznościowych Elina Switolina. Ukrainka zajmowała wówczas 20. miejsce w rankingu WTA i  zdecydowała się zawiesić karierę.

Elina Switolina wraca na kort. Iga Świątek z nową groźną rywalką?

Tenisistka, która argumentowała decyzję m.in. ciążą oraz pomocą dotkniętej wojną Ukrainie, zdecydowała się wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. Na początku kwietnia wznowi karierę i weźmie udział w turnieju WTA w Charleston.

Zawodniczka już od kilku tygodni w mediach społecznościowych zamieszczała zdjęcia z treningów pod okiem nowego trenera Raemona Sluitera. Teraz potwierdzono, że do gry wróci oficjalnie 1 kwietnia. Karierę wznowił też jej mąż Gael Monfils, który wystąpił podczas Indian Wells.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Switolina ostatni międzynarodowy mecz rozegrała 24 marca ubiegłego roku podczas turnieju w Miami. Przegrała wówczas 6:4, 3:6, 6:7 (4) z Brytyjką Heather Watson.

Ukrainka podczas przerwy od tenisa nie próżnowała. Przez cały czas wraz ze swoją fundacją angażowała się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, a w lipcu wzięła udział w wydarzeniu "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy" organizowanym przez liderkę światowych list. W październiku Switolina urodziła córeczkę.

Obecnie 28-latka  zajmuje 875. miejsce w rankingu WTA. We wrześniu 2017 roku zajmowała trzecie miejsce, co było jej najlepszym wynikiem w karierze. Łącznie ma na swoim koncie 16 turniejowych zwycięstw. Na igrzyskach w Tokio zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej.