Uuu... Coco Gauff zebrała się na odwagę. Takie słowa o Idze Świątek? To trzeba pokazać na korcie

Iga Świątek jako liderka rankingu WTA jest największym celem wszystkich rywalek. Zdaniem Coco Gauff pokonanie Polki i z czasem zastąpienie jej na szczycie rankingu WTA jest do osiągnięcia. - Oczywiście Iga radzi sobie naprawdę dobrze, ale nikt nie patrzy na nią jak na jakiś niemożliwy cel - stwierdziła Amerykanka.

Iga Świątek (1. WTA) od 4 kwietnia 2022 roku pozostaje na szczycie rankingu WTA. Polka zdominowała poprzedni sezon, a w tym roku wygrała już jeden turniej, broniąc wywalczonego przed rokiem trofeum w Dosze. Teraz czeka ją walka o obronę tytułu w WTA 1000 w Indian Wells. Pierwszą rywalką liderki światowego rankingu była Amerykanka Claire Liu (56. WTA). Polka wygrała w dwóch krótkich setach.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Coco Gauff nawiązała do dominacji Igi Świątek. "Ona jest tenisistką jak my wszystkie"

Świątek w ostatnim czasie prezentowała formę, którą imponowała w poprzednim roku. Dość stwierdzić, że w drodze po zwycięstwo w Dosze straciła tylko pięć gemów. Zdaniem Coco Gauff (6. WTA) Polka nie jest jednak nie do pokonania. - Oczywiście Iga radzi sobie naprawdę dobrze, ale nikt nie patrzy na nią jak na jakiś niemożliwy cel. Ona jest tenisistką jak my wszystkie. Nie próbuję bagatelizować jej osiągnięć, wiele razy mnie pokonała - stwierdziła na konferencji prasowej. Amerykanka mierzyła się z Polką sześciokrotnie i w żadnym meczu nie wygrała nawet seta.

- Czuję, że nie można patrzeć na to w ten sposób. Ona w tym momencie się wyróżnia, ale trzeba na to patrzeć z dystansem, ponieważ ty sama chcesz być na jej miejscu - dodała.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Anett Kontaveit Wielki dramat rywalki Świątek. "Prawdopodobnie nie uwolnię się od kontuzji"

Amerykanka porównała przy okazji Świątek do "wielkiej trójki", czyli Rafaela Nadala, Novaka Djokovicia i Rogera Federera. - Jest jedną z tych zawodniczek, od których trzeba się trochę uczyć, ale nie należy ich stawiać zbyt wysoko na piedestale, ponieważ to twoja przeciwniczka. Taka sytuacja miała miejsce, chociażby za czasów "wielkiej trójki". To taka sama sytuacja. Rywale muszą postawić ich na tym piedestale, ale kiedy z nimi grają, nie mogą myśleć o wszystkim, co zrobili na korcie - podsumowała.

Co za sensacja na start Indian Wells! Wielki faworyt odpadł już w II rundzie Co za sensacja na start Indian Wells! Wielki faworyt odpadł już w II rundzie

Gauff ma już za sobą pierwsze spotkanie w Indian Wells. Szósta rakieta świata pokonała w II rundzie 6:2, 6:4 Hiszpankę Cristinę Bucsę (90. WTA). Teraz zmierzy się z Czeszką Lindą Noskovą (54. WTA).

Więcej o: