Pokazali, co zrobiła Świątek. Na trybunach aż pękali ze śmiechu [WIDEO]

Iga Świątek znana jest ze swoich zabawnych zachowań, które szybko stają się internetowym viralem. Tym razem Polka zbyt wcześnie zareagowała podczas pojedynku w grę "papier-kamień-nożyce". - Iga, jesteś numerem jeden na świecie. Musisz się skupić - zażartował konferansjer.
Iga Świątek
screen: https://twitter.com/Sarilec/status/1633510414477832193

Już niedługo Iga Świątek (1. WTA) i Hubert Hurkacz (11. ATP) rozpoczną zmagania w Indian Wells. Wcześniej polscy najlepsi tenisiści wzięli udział w turnieju pokazowym Eisenhower Cup 2023. Każdy mecz rozgrywany był w formule super tie-breaka do 10 wygranych punktów, a w razie potrzeby do dwóch punktów przewagi jednego z duetów. To pozwoliło rozegrać całe zawody w jeden wieczór. Rywalizację ośmiu duetów udało się zamknąć w dwie godziny.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

"Iga, jesteś numerem jeden na świecie. Musisz się skupić"

Najlepsza okazała się pary Aryna Sabalenka i Taylor Fritz, która pokonała polski duet. Wcześniej Świątek oraz Hurkacz okazali się lepsi od Marii Sakarii i Stefanosa Tsitsipasa, oraz od pary Leylah Fernandez-Felix Auger Aliassime. Przed ćwierćfinałowym starciem z kanadyjskim duetem doszło do zabawnego zdarzenia. Z udziałem, a jakże, Igi Świątek. Polka jest już znana ze swoich zabawnych "wpadek" czy zachowań.

Przed spotkaniem nie odbyło się tradycyjne losowanie za pomocą rzutu monetą, a pojedynek w grę "papier-kamień-nożyce". Konferansjer zapowiedział, że zawodniczki - Świątek oraz Fernandez - swój wybór mają ujawnić na hasło "boom", po odliczeniu do trzech. Polka uczyniła to przedwcześnie. "Iga, jesteś numerem jeden na świecie. Musisz się skupić" - zażartował prowadzący. Z całego zdarzenia wielki ubaw miał również Hubert Hurkacz, który odwrócił się do Ons Jabeur oraz Caspera Ruuda i kopiował zachowanie Świątek.

Świątek i Hurkacz zmagania w Indian Wells rozpoczną od drugiej rundy. Liderka rankingu WTA najpierw zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Claire Liu (56. WTA) i Alison Van Uytvanck (85. WTA). Polak natomiast zagra z lepszym z pary Alexei Popyrin (101. ATP) - Zhizhen Zhang (93. ATP), którzy musieli rywalizować w kwalifikacjach. Turniej rozpocznie się w środę.

Więcej o: