Iga Świątek i Hubert Hurkacz znów zagrają razem. Gwiazdorska obsada

Iga Świątek i Hubert Hurkacz ponownie pojawią się razem na korcie! Najlepsi polscy tenisiści tworzą parę deblową podczas turnieju charytatywnego z iście gwiazdorską obsadą.

Turniej towarzyski Einsenhower Cup i odbędzie się 8 marca 2023 roku - według polskiego czasu - na terenie obiektów tenisowych w Indian Wells w Kalifornii, gdzie w kilku następnych dniach tenisistki oraz tenisistki będą rywalizować w turnieju BNP Paribas Open rangi WTA i ATP 1000. Tytułu wśród kobiet bronić będzie Iga Świątek.

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Mikst Świątek/Hurkacz wystąpi w turnieju charytatywnym

Do rywalizacji w zawodach przystąpi osiem par złożonych z najlepszych tenisistek oraz tenisistów świata. Ich zasady są bardzo proste. Najpierw odbędą się ćwierćfinały. Ich zwycięzcy zmierzą się w półfinale, a na koniec odbędzie się finał. Wszystko według wcześniej rozlosowanej drabinki, więc dobrze znany schemat kibicom tenisowym. Dla triumfatorów przeznaczono nagrodę w wysokości 200 tys. dolarów, które mogą przeznaczyć na dowolny cel charytatywny. 

Każdy mecz będzie rozgrywany do 10 wygranych punktów. Dzięki temu będzie możliwe rozegranie całych zawodów podczas jednej sesji wieczornej. Impreza rozpocznie się 8 marca 2023 roku o godz. 4:15 nad ranem polskiego czasu. 

- Jesteśmy podekscytowani, że Eisenhower Cup powróci po raz czwarty, aby służyć jako znaczące wydarzenie charytatywne. Fani tenisa zostaną uraczeni przez najjaśniejsze gwiazdy obu tourów, które połączą się w pary podczas radosnego i wyjątkowego turnieju miksta. Składamy najszczersze podziękowania wszystkim graczom za udział we wspieraniu tej wspaniałej sprawy - powiedział Tommy Haas, dyrektor turnieju w Indian Wells. Trzy poprzednie edycje tej imprezy pozwoliły zebrać ponad 300 tys. dolarów z samej sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Polski duet Iga Świątek/Hubert Hurkacz występował już wspólnie podczas styczniowego United Cup. Wygrali wówczas oba mecze - przeciwko reprezentantom Kazachstanu oraz Włoch.

Uczestnicy turnieju Eisenhower Cup 2023:

  • Aryna Sabalenka i Taylor Fritz
  • Iga Świątek i Hubert Hurkacz
  • Emma Raducanu i Cameron Norrie
  • Leylah Fernandez i Felix Auger-Aliassime
  • Ons Jabeur i Casper Ruud
  • Jessica Pegula i Tommy Paul
  • Maria Sakkari i Stefanos Tsitsipas
Więcej o: