Agent Świątek porównał ją do Szarapowej. Wskazał jedną wspólną cechę. "Trzeba być szczerym"

- Jest wiele podobieństw do Szarapowej: Maria chciała wygrywać kolejne turnieje, a Iga chce dokładnie tego samego - stwierdził Max Eisenbud. Agent Igi Świątek porównał obie tenisistki. I znalazł ich wspólną cechę.

Iga Świątek (1. WTA) w poprzednim sezonie prezentowała się znakomicie. Sięgnęła między innymi po zwycięstwa we French Open oraz US Open, a łącznie wygrała osiem turniejów. Polka imponowała nie tylko grą, ale też solidną postawą mentalną, nad którą sporo pracowała. Agent liderki rankingu, Max Eisenbud, porównał ją w tej kwestii do Marii Szarapovej, z którą kiedyś współpracował.

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Agent Świątek docenia jej umiejętności. "Ma wiele rzeczy do zaoferowania"

Zdaniem Eisenbuda obie tenisistki są tak samo skupione na grze. - Jest wiele podobieństw do Szarapowej: Maria chciała wygrywać kolejne turnieje, a Iga chce dokładnie tego samego. I myślę, że kiedy rozmawiam ze sponsorami i mówię im: "Słuchaj, możesz nie spędzać z nią tyle czasu, co inni, ponieważ jest bardzo skupiona na wygrywaniu", zwykle marki są tym podekscytowane. To coś, z czym trzeba być szczerym wobec sponsorów. I nikt nie jest zaskoczony, kiedy mówię do nich w ten sposób - stwierdził agent Świątek, cytowany przez portal tennisuptodate.com.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Istnieje wiele marek, które chcą być z nią kojarzone z wielu powodów. Ma wiele do zaoferowania, poza tym, że jest świetną zawodniczką i pojawia się regularnie na kortach, tydzień w tydzień, czego nie mieliśmy od jakiegoś czasu w kobiecym tenisie. I to jest oczywiście atrakcyjne dla marek, ale jej wyjątkowa osobowość oraz fakt, że jest bardzo prawdziwa i skromna, jest równie ceniony. Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i jest tam autentyczna, a wiele marek zwraca na to uwagę - dodał Eisenbud.

Świątek w najbliższym czasie czekają starty w dwóch prestiżowych turniejach w Dosze (13-18 lutego) i Dubaju (19-25 lutego). W stolicy Kataru Polka wystąpi jako obrończyni tytułu. Właśnie w Dosze rozpoczęła ubiegłoroczny rajd po osiem turniejowych zwycięstw. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.