Iga Świątek zyskała nowego sponsora. Poszła śladem Roberta Lewandowskiego

Dominik Senkowski
Iga Świątek została nowym ambasadorem marki Oshee. - To jedno z najważniejszych wydarzeń w marketingu w 2023 roku. Iga może być dla wielu wzorem stylu bycia - ocenia w rozmowie ze Sport.pl Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research.

We wtorek team Igi Świątek poinformował, że najlepsza tenisistka świata zyskała nowego sponsora - markę Oshee. W ramach współpracy planowana jest m.in. specjalna linia produktów tworzonych z udziałem Świątek i sygnowanych jej nazwiskiem. 

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Iga Świątek o nowej współpracy 

- Zdecydowałam się na kolejny krok w budowaniu mojej kariery. Związanie się z marką Oshee jest dla mnie bardzo naturalne, bo znam ich produkty, smakują mi one, realnie wspierają mój proces treningowy i wykonanie sportowe, a współpraca z marką dla osób aktywnych jest spójna z moim stylem życia. Nieprzypadkowy jest wybór polskiej marki - moim celem także poza kortem jest wspieranie i promocja Polski - powiedziała liderka światowego rankingu. 

Nowy sponsor tenisistki to producent napojów izotonicznych, witaminowych i innych produktów dla ludzi aktywnych, zarówno tych trenujących zawodowo, jak i hobbystycznie. Sport.pl zapytał eksperta Adama Pawlukiewicza, jak ocenia nawiązanie współpracy między Świątek a Oshee. Pawlukiewicz reprezentuję firmę Pentagon Research, badającą m.in. efektywność sponsoringu sportu

- Tenis często kojarzy się z białym kolorem, szlachetnością, elitą. Z badań wynika, że jest to bardzo zbieżne z postrzeganiem produktów Oshee. Obie strony kontraktu są skazane na sukces - uważa nasz rozmówca.

"Jedno z najważniejszych wydarzeń"

Zdaniem Pawlukiewicza to przykład dobrego dopasowania marki sportowca i sponsora. - W marketingu jest taki magiczny wyraz: pozycjonowanie. Nadchodzą czasy, gdy oprócz sportu komercyjnego na najwyższym poziomie, będzie moda na zdrowe życie, czyli sport amatorski. Akurat tenis jest dyscypliną, która może być uprawiana przez każdego: od przedszkola do emerytury. Mecze tenisowe oglądają w telewizji setki milionów widzów. Wielu z nich gra osobiście - mówi.

I dodaje: - W marketingu z kolei zaczną się liczyć przede wszystkim działania zwiększające sprzedaż produktów. Na temat Igi codziennie na świecie jest kilka tysięcy informacji w poważnych mediach i razem z Robertem Lewandowskim są najbardziej rozpoznawalnymi Polakami.

Współpraca obejmuje również zespół tenisistki - trenera Tomasza Wiktorowskiego, fizjoterapeutę i trenera przygotowania fizycznego Macieja Ryszczuka, a także psycholog Darię Abramowicz. Umowa została zawarta na dwa lata z możliwością przedłużenia.

- Kontrakt Igi Świątek z Oshee to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim - i nie tylko polskim - marketingu sportowym w 2023 roku. Tak się ciekawie złożyło, że Iga jest Polką, a Oshee polską firmą, o czym nie wszyscy o tym wiedzą. Obie strony kontraktu podbijają świat - przede wszystkim jakością - uważa Pawlukiewicz.

Był Lewandowski, jest Świątek

Świątek ma być globalną ambasadorką marki. Liderka rankingu WTA będzie promować produkty nie tylko Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Bułgarii, Czechach, Rumunii, Grecji i na Litwie. To wszystko rynki, na których obecne jest Oshee. - Dla większości firm bardzo ważne są rynki zagraniczne. Ciekawostka: nawet w Katarze na mistrzostwach świata widziałem w wielu sklepach produkty Oshee - zdradza nam Pawlukiewicz, który pracował przy ostatnim mundialu. 

Skąd decyzja o wyborze akurat Igi Świątek? Co - oprócz sukcesów sportowych - mogło zadecydować o wyborze jej na ambasadorkę? - Iga jest bardzo atrakcyjną osobą i może być dla wielu wzorem stylu bycia. Jej wystąpienia są naturalne, zawierają jednocześnie pierwiastek młodzieżowej zadziorności i poczucia humoru. Dla Igi jest to też okazja do bezpośredniego poznawania mechanizmów biznesowych, które przydadzą się po zakończeniu kariery - kończy nasz rozmówca. 

Twarzą Oshee był także Robert Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.