Wymowne słowa Linette tuż po meczu. "Po raz pierwszy w życiu"

- Nigdy tego nie zapomnę. To zostanie ze mną na zawsze - to pierwsze słowa Magdy Linette, która w środę odniosła największy sukces w karierze, zostając trzecią polską półfinalistką Australian Open. Polka pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą (WTA 31) 6:3, 7:5.

Igi Świątek i Huberta Hurkacza w turnieju już nie ma, ale Australian Open 2023 jest największą sportową przygodą w karierze Magdy Linette. 30-letnia poznanianka śrubuje swój największy sukces w karierze - w Melbourne awansowała już do półfinału.

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Po pokonaniu Anett Kontaveit, Jekateriny Aleksandrowej czy Caroline Garcii, w środę Linette nie dała szans w ćwierćfinale innej bardzo utytułowanej przeciwniczce - Czeszce Karolinie Pliskovej, wygrywając 6:3, 7:5. 

Po utracie serwisu już w pierwszym gemie Magda Linette w kolejnych gemach miała wyraźną inicjatywę nad swoją rywalką, która starała się bronić i odgryzać, ale koniec końców była bezradna wobec wspaniale grającej Polce.

Magda LinetteGłos Linette coraz mocniejszy. "Sprzeciwienie się Azarence zajęło mi ponad rok"

"Nigdy tego nie zapomnę". Wymowne słowa Linette po historycznym sukcesie

- Nigdy tego nie zapomnę. Po raz pierwszy w życiu jestem w stanie poradzić sobie z trudnościami. To zostanie ze mną na zawsze - mówiła po ostatniej piłce Magda Linette w trakcie wywiadu jeszcze na korcie głównym w Melbourne - Rod Laver Arena. 

- Jestem niezwykle szczęśliwa, a także bardzo wdzięczna za wsparcie. Dziękuję! - dodała tenisistka z Poznania.

Linette została trzecią Polką po Agnieszce Radwańskiej i Idze Świątek, która w erze open dotarła do półfinału Australian Open. A już w czwartek może zostać pierwszą polską finalistką tego turnieju. W czwartkowym półfinale jej rywalką będzie lepsza z pary Aryna Sabalenka (WTA 5, Białoruś) - Donna Vekić (WTA 64, Chorwacja).

Więcej o: