2 tysiące głosów i byłaby sensacja. Mamy szczegółowe wyniki Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski

O blisko 80 tys. głosów Iga Świątek wyprzedziła Bartosza Zmarzlika w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski. Nad trzecim Robertem Lewandowskim najlepsza tenisistka świata miała 95 tys. głosów przewagi. Między kolejnymi sportowcami różnice nie były już tak wysokie. Jak się okazuje, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski był o włos, by wypaść poza podium.

W minioną sobotą zaskoczeń nie było i Iga Świątek została wybrana najlepszym sportowcem 2022 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Polska tenisistka ma za sobą spektakularne 12 miesięcy, w trakcie których wygrała aż osiem turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe: Roland Garros i US Open. Co więcej, od kwietnia nieprzerwanie pozostaje liderką rankingu WTA i jest jedną z faworytek w zbliżającym się turnieju Australian Open. W ostatnim roku nie miała sobie równych na korcie i podobnie było w głosowaniu w 88. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski.

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Iga Świątek zdeklasowała konkurentów w głosowaniu. Nie miała sobie równych

215 573 - tyle głosów w plebiscycie uzbierała Iga Świątek. Tenisistka była faworytką do wygrania i głosowanie w pełni to oddaje. 21-latka otrzymała blisko 80 tys. głosów więcej od drugiego Bartosza Zmarzlika i niespełna 95 tys. więcej od trzeciego Roberta Lewandowskiego.

Jak się okazuje, niewiele zabrakło, by Lewandowski sensacyjnie wypadł za podium. Kapitan reprezentacji Polski czwartego Kamila Semeniuka wyprzedził o niewiele ponad dwa tysiące głosów. Dalej również widać małe różnice między poszczególnymi miejscami. Czwartego Semeniuka dzieliło tylko niewiele ponad trzy tysiące głosów od piątego Dawida Kubackiego.

Patrząc w dół zestawienia widać, że chociaż dziewiąty Paweł Fajdek nie był zadowolony ze swojego miejsca w plebiscycie, to liczba głosów pokazuje, że był daleko od ósmego miejsca, do którego brakowało mu blisko 14 tysięcy głosów.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

"Sportowiec Roku 2022" - wyniki głosowania:

  1. Iga Świątek (tenis) 215 573,
  2. Bartosz Zmarzlik (żużel) 135 619,
  3. Robert Lewandowski (piłka nożna) 120 632,
  4. Kamil Semeniuk (siatkówka) 118 562,
  5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie) 115 343,
  6. Mateusz Ponitka (koszykówka) 113 151,
  7. Adrian Meronk (golf) 109 740,
  8. Katarzyna Wasick (pływanie) 109 236,
  9. Paweł Fajdek (lekkoatletyka) 95 763,
  10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo) 92 124.
Więcej o: