Jedyny taki plebiscyt. Iga Świątek wygrywa wszystko. Dlaczego?

Dominik Senkowski
Sezon 2022 jest wyjątkowy w karierze Igi Świątek i zasługuje na szczególne wyróżnienie. Od tego roku jako Sport.pl będziemy organizować plebiscyt "The Best of Iga". W ten sposób chcemy doceniać osiągnięcia naszej wybitnej tenisistki.

Za nami dotychczas najlepszy rok w karierze Igi Świątek. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Polka wygrała aż osiem turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe (Roland Garros i US Open). Zanotowała historyczną serię 37 zwycięstw z rzędu - najlepszą w XXI wieku. Do tego jest liderką rankingu WTA od ponad 30 tygodni.

Mimo młodego wieku 21-letnia Iga Świątek jest już najlepszą zawodniczką w historii polskiego tenisa. Uznaliśmy jako Sport.pl, że warto docenić jej osiągnięcia. Od tego wyjątkowego roku - przełomowego w jej karierze - będziemy organizować plebiscyt "The Best of Iga". Chcemy podsumowywać największe sukcesy naszej tenisistki z danego sezonu.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal?

Cztery kategorie, 15 jurorów. Iga Świątek bierze wszystko

Wybraliśmy cztery kategorie, za pomocą których będziemy opisywać jej osiągnięcia. To: najlepszy mecz w jej wykonaniu, największe osiągnięcie, najlepsza wypowiedź i największa rywalka. W każdej z czterech kategorii w wyborze zwycięskiej odpowiedzi pomogą nam wybitni eksperci, którzy na co dzień zajmują się tenisem - od lat piszą o tej dyscyplinie sportu, komentują, rozmawiają. Wśród głosujących jest 15 jurorów.

Eksperci, którzy pomogą nam w wyborach, są zarówno z Polski, jak i z wielu stron świata. Iga Świątek to dziś nie tylko najlepsza tenisistka rankingu WTA, lecz także - obok Roberta Lewandowskiego - największa sportowa ambasadorka naszego kraju. Ten fakt zasługuje na wyróżnienie ze strony zagranicznych mediów.

Mamy świadomość, że nie każdy sezon może być w wykonaniu Igi Świątek aż tak spektakularny, jak 2022. Jednocześnie wierzymy - wsłuchując się w opinie ekspertów czy najbliższych współpracowników tenisistki - że jej potencjał jest ogromny.

Już dziś Polka należy do gwiazd tenisa. Niewykluczone, że za kilka lat znajdzie się w gronie tenisowych legend. Chcemy razem z Wami, Naszymi Czytelnikami, przeżywać jej sukcesy. Ten plebiscyt, jedyny taki w mediach, to nie tylko forma zabawy, lecz także docenienia osiągnięć Igi Świątek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.