Szczere wyznanie Igi Świątek. "Ciężko pracowałam, aby to osiągnąć"

Iga Świątek zachwyciła w tym sezonie cały tenisowy świat i stała się gwiazdą światowego formatu. Okazuje się, że ostatnie miesiące pozwoliły jej również dowiedzieć się czegoś nowego o samej sobie. - Ten rok pokazał mi, że naprawdę mogę wytrzymać większą presję, niż myślałam i że mogę być konsekwentna nawet na najwyższym poziomie - przyznała.

Iga Świątek (1. WTA) całkowicie zdominowała poprzedni sezon w kobiecym tenisie. Polka wygrała osiem tytułów, w tym dwa kolejne trofea wielkoszlemowe podczas French Open i US Open. Najlepszym dowodem na rewelacyjną formę zawodniczki jest jej tegoroczny bilans meczowy. Liderka światowego rankingu wygrała 67 spotkań i tylko 9 razy musiała uznać wyższość rywalek. 

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

Iga Świątek docenia wsparcie ze strony rodziny. "To oni stanowili idealną równowagę"

Świątek do rozkwitu swojej kariery na przestrzeni ostatnich miesięcy odniosła się w rozmowie z "Life & Leisure". - Trudno wskazać jedną rzecz, ponieważ oprócz tego, że jestem coraz lepsza w tenisie i rozwijam się jako zawodnik, dorastałam jako człowiek. Ten rok pokazał mi, że naprawdę mogę wytrzymać większą presję, niż myślałam i że mogę być konsekwentna nawet na najwyższym poziomie. Naprawdę ciężko pracowałam, aby to osiągnąć - przyznała wprost Polka. 

Poważne kłopoty Majchrzaka przed AO. Poważne kłopoty Majchrzaka przed AO. "Przeprowadzono kontrolę antydopingową"

Liderka rankingu WTA przyznała, że wielkim wsparciem w tym czasie było dla niej otoczenie bliskich osób. - Posiadanie wsparcia wokół siebie i odpowiedniego zespołu jest dużą częścią naszego sportu, mimo że jest to sport indywidualny. A moja rodzina… kiedy moja kariera tak szybko się rozwinęła, to oni stanowili idealną równowagę i dzięki temu czuję, że wciąż jestem tą samą Igą - stwierdziła Świątek. 21-latka wielokrotnie podkreślała, że rodzina ma dla niej ogromne znaczenie i daje jej duże wsparcie. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Najlepsza tenisistka ostatnich miesięcy obecnie przygotowuje się do startu kolejnego sezonu, który rozpocznie jako pewna liderka światowego rankingu. Pierwszym poważnym testem dla Świątek będzie Australian Open, do którego przystąpi ona jako jedna z głównych faworytek. Najlepszym wynik w tej imprezie Polka osiągnęła w tegorocznej rywalizacji, kiedy dotarła do półfinału. Zmagania na kortach w Melbourne odbędą się w dniach 16-29 stycznia 2023 roku.

Barbora Krejcikova i Iga ŚwiątekKapitalny mecz Igi Świątek najlepszym w tym roku. Prestiżowe wyróżnienie

Więcej o: