Pierwsi homoseksualiści w świecie tenisa. Dokonali coming outu

- Nie zakochałem się w Tobie, Twoja miłość mnie do tego zmusiła - napisał na Instagramie francuski tenisista Fabien Reboul do swojego partnera.

Niespodziewana informacja krąży po tenisowym świecie od ubiegłego poniedziałku. Para francuskich zawodników - Fabien Reboul i Maxens Broville ogłosiła, że tworzą szczęśliwy związek homoseksualny. Może to być przełomowy moment w historii tenisa męskiego.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Pierwsza para homoseksualistów w świecie tenisa. Francuscy zawodnicy ujawnili się światu

Reboul i Broville zamieścili 5 grudnia relację na Instagramie. Mężczyźni na opublikowanej fotografii namiętnie się całują. - Nie zakochałem się w Tobie, Twoja miłość mnie do tego zmusiła - napisał Reboul.

Jeśli spekulacje się potwierdzą, to będzie pierwsza para homoseksualistów w świecie tenisa. Żaden z tenisistów nie dokonał do tej pory coming outu. Obaj tenisiści przy całym zamieszaniu związanym z ich osobą nie zapominają jednak o treningu. Efekty ich pracy na siłowni, czy też korcie widać w social mediach. 

 
 

Fabien Reboul to aktualnie 1288 rakieta świata. 27-latek po raz ostatni wystąpił na korcie w kwietniu podczas kwalifikacji do turnieju ATP Challenger w miejscowości Barletta we Włoszech. Francuz najwyżej w rankingu ATP znajdował się na 328 pozycji. Zdecydowanie lepiej radzi sobie w deblu, w którym zajmuje 54 miejsce.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Maxens Broville ma z kolei 23 lata. W rankingu ATP znajduje się obecnie na 945 lokacie. Jego najwyższa pozycja to 836 miejsce. Młody francuski zawodnik wystąpił kilka tygodni temu na turnieju ITF M15 Villers-les w Nancy. Odpadł jednak szybko, bo już w 1/8 finału.

Więcej o: