Legenda tenisa nie żyje. Prowadził 12 liderów światowych list, w tym siostry Williams

Nie żyje Nick Bollettieri, trener tenisa, który prowadził 12 liderów światowego rankingu. Zmarł w wieku 91 lat, w ostatnich miesiącach zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Nick Bollettieri to jeden z najlepszych trenerów tenisa w ostatnich kilkudziesięciu latach. Przełomowym momentem jego kariery był otwarcie akademii w Bradenton (Floryda), co miało miejsce w 1978 roku. Do tego momentu zaczął współpracować z czołowymi zawodnikami na świecie.

Zobacz wideo Milik o biologicznym ojcu: Nie szukam z nim kontaktu

Nie żyje trener tenisa Nick Bollettieri. Trenował 12 liderów światowych rankingów

W ostatnich latach Bollettieri zmagał się z problemami zdrowotnymi, w 2020 r. zdiagnozowano u niego infekcję nerek. W minionych tygodniach jego stan znacznie się pogorszył, zmarł w niedzielę 4 grudnia w wieku 91 lat.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas swojej kariery trenerskiej Bollettieri pracował z 12 liderami światowego rankingu w grze pojedynczej i podwójnej. Jego podopiecznymi byli m.in. Andrea Agassi, Serena i Venus Williams, Boris Becker, Martina Hingis, Monica Seles, Jim Courier, Maria Szarapowa czy Tommy Haas. Część z nich, podobnie jak kilka innych dawnych gwiazd tenisa, zareagowała na śmierć trenera w mediach społecznościowych.

- Nasz drogi przyjaciel Nick Bollettieri odszedł od nas w niedzielę wieczorem. Dał tak wielu szansę na spełnienie marzeń. Pokazał nam wszystkim, jak można żyć pełnią życia… Dziękuję, Nick - napisał Agassi.

 

- Dziękuję za poświęcony czas, wiedzę, zaangażowanie, fachowość, chęć dzielenia się swoimi umiejętnościami, bycie mentorem i danie mi najlepszej okazji do podążania za marzeniami. Byłeś marzycielem, człowiekiem czynu oraz pionierem w naszym sporcie, naprawdę jedynym w swoim rodzaju - wspominał byłego trenera Haas.

- Spoczywaj w pokoju Nick. Byłeś niesamowitym trenerem, zmieniłeś sposób nauczania tenisa, a przede wszystkim byłeś bardzo życzliwym człowiekiem. To był zaszczyt Cię znać… - napisała Martina Navratilova, 18-krotna zwyciężczyni singlowych turniejów wielkoszlemowych.

Bollettieri rozpoczął pracę w tenisie w 1957 r. Przez lata spełniał się w różnych rolach (głównie jako trener), ale dopiero gdy otworzył własną akademię, zaczął współpracować z czołowymi zawodnikami świata. W 2014 roku został członkiem Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy.

Więcej o: