Skrzypczyński zrezygnował z funkcji prezesa PZT. Jest oskarżany o molestowanie

Mirosław Skrzypczyński zrezygnował w czwartek 24 listopada z funkcji prezesa Polskiego Związku Tenisowego. Jego następcą został dotychczasowy wiceprezes zarządu, Dariusz Łukaszewski.

W ostatnich tygodniach cała Polska żyła głośną sprawą związaną z prezesem Polskiego Związku Tenisowego, Mirosława Skrzypczyńskiego. Na byłym trenerze ciążyły liczne oskarżenia o przemoc i molestowanie młodych zawodników i zawodniczek. Przez dłuższy czas sam zainteresowany oraz działacze związku spuszczali na sytuację zasłonę milczenia. Teraz prezes zdecydował się na zdecydowany krok.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem PZT. Znamy nazwisko jego następcy

Polski Związek Tenisowy poinformował w mediach społecznościowych, że Skrzypczyński złożył rezygnację z funkcji prezesa. - Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się w dniu 24 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym - czytamy w oświadczeniu związku.

- Nowym Prezesem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego został Pan Dariusz Łukaszewski, pełniący dotychczas funkcję Wiceprezesa Zarządu - dodano.

Związek zapewnił przy okazji, że zamierza bacznie przyjrzeć się oskarżeniom, które ciążą na byłym już prezesie. - Jednocześnie pragniemy poinformować, że Zarząd na dzisiejszym posiedzeniu podjął również uchwałę o powołaniu zewnętrznej, niezależnej od Zarządu i pozostałych organów Związku, trzyosobowej komisji, której zadaniem będzie zbadanie wszelkich okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Pana Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych. Komisja składać się będzie z członków o nieposzlakowanej opinii, a osoby wchodzące w jej skład będą spoza struktur PZT oraz wojewódzkich związków. Komisja składać się będzie z Kobiet - czytamy na oficjalnej stronie związku

Iga Świątek w turnieju WTA FinalsNici z hitowego pojedynku Igi Świątek. Rywalka rezygnuje

Do poważnych oskarżeń pod adresem Skrzypczyńskiego odniosła się liderka rankingu WTA, Iga Świątek. "Nie godzę się na przemoc w sporcie, nie tylko w tenisie, ale w każdym sporcie i po prostu w życiu. Dlatego poważnie traktuję artykuły, które ukazały się na temat prezesa Polskiego Związku Tenisa Mirosława Skrzypczyńskiego" - napisała w mediach społecznościowych tenisistka. Wtórował jej dziesiąty zawodnik rankingu ATP, Hubert Hurkacz

Więcej o: